WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwszy wynik wydajności Ryzen 5 2600 Pinnacle Ridge

Druga seria Ryzenów objęta nazwą kodową Pinnacle Ridge pojawi się na rynku już w kwietniu. Wygląda więc na to, że przed nami jeszcze kilka tygodni oczekiwań na pełnoprawne i oficjalnie testy, ale dla wszystkich niecierpliwych pomocną dłoń wyciągają nasze ulubione przecieki. Pierwszy z nich skupia się na wydajności procesora Ryzen 5 2600, a trafił do użytkowników prosto z bazy SiSoft Sandra.

Pewność co do tego układu zapewnia wpis zawierający informacje o liczbie rdzeni, ich zegarze oraz pamięci podręcznej L2 i L3. O ile pojemność cache i ilość rdzeni nie uległa zmianie, to tego samego nie można powiedzieć o taktowaniach i efektywności energetycznej. Dzięki usprawnionej architekturze Zen+ i przejściu na 12nm proces technologiczny Ryzen 5 2600 odznacza się zegarem 3.4 GHz. To o całe 200 MHz (czyli około 6%) więcej od swojego poprzednika i to nawet w trybie Precision Boost 2.

Powyżej możecie rzucić okiem na wyniki wydajnościowe w benchmarku Geekbench. W teście jednowątkowym Ryzen 5 2600 zdobył 4269 punktów i 20102, jeśli idzie o wynik wielowątkowy. W porównaniu do kolejno 3894 i 17418 punktów zapewnianych przez procesor Ryzen 5 1600 możemy zauważyć 9,6 procentowy wzrost (dla pojedynczego wątku) i 15,4 procentowy wzrost w operacjach angażujących wszystkie wątki. Porównując otrzymane różnicę z zegarami możemy zauważyć, że usprawniono również inne aspekty nowych układów.

Miejmy nadzieje, że stosunkowo niskie temperatury zostaną zachowane (w czym zdecydowanie pomoże lutowany IHS), a potencjał OC wzrośnie. Wtedy to druga generacja Ryzenów okaże się dla AMD równie owocna, jak ich pierwsze edycje.

Źródło: wccftech.com