WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Piracki Frostpunk był sprzedawany na Amazonie

Ten przykład pokazuje idealnie, że tak dobre promocje z reguły nie są super okazją, a zwyczajnym oszustwem. Potwierdził to użytkownik forum Resetera, który obejrzał dokładnie korzystną ofertę, w ramach której można było dorwać Frostpunka za jedyne 3$.

Cena wręcz śmieszna, jak za grę, która nie ma nawet na karku kilku miesięcy. Wzbudzenie podejrzeń nie było więc specjalnie trudne u SteveWinwooda, który zdecydował się na kupienie dostępu do linku, z którego to pobrał instalator gry. Okazało się, że Frostpunk może i zainstalował się bez problemu, ale jego dezinstalacja była niemożliwa. Naprowadziło to bohatera tego wpisu na pliki, które są zwyczajną kopią tych z wersji na platformę GOG, ale z usuniętą biblioteką Galaxy64.dll do sprawdzania integralności plików. Innymi słowy, sprzedawca po prostu splagiatował oryginalną wersję, zapakował do archiwum i sprzedawał na Amazonie. Oferta oczywiście już nie istnieje.

Należy jednak przypomnieć, że Amazon nie ma nic wspólnego z tym oszustwem. Jako serwis zapewnia jedynie miejsce, w którym to osoby trzecie mogą wystawić swoją ofertę (zupełnie jak na Allegro), za którą nie odpowiadają właściciele portalu. Warto więc uważać na podobne przeceny, które może i kuszą, ale ostatecznie pozostawiają Was z piracką wersją gry. Za przykład można wziąć np. tę ofertę, która również uchodzi za podobną praktykę oszustów. Nie zdziwię się jednak jeśli za kilka minut zostanie usunięta, bo twórcy już skontaktowali się ze sklepem.

Źródło: Resetera