WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Piractwo zyskuje na popularności

Dzięki wprowadzeniu na rynek usług takich jak Netflix czy Amazon Prime wyeliminowane miało zostać piractwo. Jednakże aktualnie dzieje się rzecz całkowicie przeciwna – zyskuje ono na popularności.

Najnowsze statystyki mówią o powrocie do 32% dzielenia się plikami z całego ruchu w sieci BitTorrent. Ma to miejsce po latach z ciągłym spadkiem popularności torrentów. Winne temu są same usługi streamingowe. Pojawia się ich coraz więcej na rynku,  przez co ten ulega rozdrobnieniu. Wchodząc na Netflixa nie znajdziecie ulubionego serialu, bo akurat może on być w CBS All Access czy HBO GO itp.. Przez co, jeśli chcecie oglądać najlepsze produkcje, musicie mieć nie jedną, a kilka wykupionych subskrypcji co może już poważnie obciążać budżet.

Kolejna kwestia to opóźnienia w premierach seriali w niektórych krajach. Ludziom nie chce się czekać aż do usługi trafi kolejny odcinek ulubionego serialu, szybciej obejrzany on zostanie dzięki torrentom. Usługi streamingowe muszą się nad tym zastanowić i ten problem rozwiązać, bowiem zaczyna to rzeczywiście sprawiać, że nie ma sensu wykupywania abonamentów.

Graj (z) głową za pomocą urządzenia Tilted

Źródło: https://www.engadget.com/