WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Piranha Bytes pracuje nad potencjalnym następnym Gothicem

Seria Gothic jest bliska sercu każdemu europejskiemu miłośnikowi gier RPG, który miał okazję podziwiać dzieło Piranha Bytes sprzed kilkunastu lat. Wiadomość o pracy nad Gothicem 4 powinna tym samym obudzić wspomnienia z młodych lat i dodać kolejny tytuł do listy tych najbardziej wyczekiwanych.

A skąd w ogóle taka informacja zapytacie? Przecież po spartaczonej czwartej odsłonie stworzonej przez Spellbound Entertainment nie zapowiadało się na kontynuację cyklu. Często mówiło się nawet, że Piranha Bytes nigdy nie wróci do tego świata, żeby nie niszczyć dobrych (podkoloryzowanych dawką sentymentu) wspomnień. Jednak siedem lat po premierze i wydaniu Elexa w poprzednim roku, studio może odzyskało wiarę w siebie?

Tak więc, na tej stronie możemy znaleźć elementy wywiadu przeprowadzonego z czołowym producentem serii, czyli Björnem Pankratzem. Wśród nich znalazła się informacja, jakoby to Piranha Bytes pracowała właśnie nad assetami do „potencjalnej kontynuacji Gothica”. Mowa o elementach składowych (misjach, lokacjach, modelach), które ostatecznie mają zlepić się w całość, czyli Gothica 4. Mam ogromną nadzieję, że projekt ujawniony przez samych twórców rzeczywiście kiedyś zadebiutuje, ale nie mówimy raczej o następnych 2 latach. Zapoczątkowana w 2017 seria Elex ma doczekać się kontynuacji (wiemy to m.in. z ukierunkowanych dofinansowań), a jej zapowiedzi lub dotyczących jej przecieków ani widu, ani słychu.

Źródło: eurogamer