[Artykuł sponsorowany]

Wybór projektu domu to bardzo trudna decyzja. Od tego będą zależeć koszty budowy i użytkowania przyszłego lokum. Dlatego najważniejszym kryterium powinna być nie cena, a funkcjonalność i rozsądne rozplanowanie. Niestety zwykle za dobrym i nowoczesnym projektem, idzie w parze koszt, który przewyższa możliwości inwestorów.

 

Jak oszczędzić na projekcie domu?

Na szczęście rynek projektowy jest w Polsce na tyle duży, że ceny wcale nie muszą być tak wysokie, jak nam się wydaje. Natężenie konkurencji samoistnie sprawia, że różne pracownie projektowe – starając się zyskać uznanie i popularność – obniżają ceny na swoje topowe projekty. Jak jednak znaleźć najlepsze promocje? Odpowiedź jest prosta: w bazie gotowych projektów domów, takiej jak np. Tooba.pl. Na potrzeby niniejszego artykułu skorzystaliśmy właśnie z bazy tej firmy, ponieważ na stronie znajdziemy ponad 14 tys. projektów. Niektóre promocje zaczynają się od 100 zł, kończąc nawet na ponad tysiącu złotych rabatu. A oto naszym zdaniem najlepsze projekty, które aktualnie są w promocji.

 

Projekt domu Lisandra 2M – taniej o 100 zł

Propozycja dla osób ceniących sobie tradycyjną bryłę budynku. Projekt jest bardzo dobrze rozplanowany, dzięki czemu na trochę ponad 120 m2 może zamieszkać nawet sześcioosobowa rodzina. Wnętrza podzielone zostały według tradycyjnego schematu: na parterze znajduje się strefa dzienna, a na poddaszu komfortowa strefa nocna. Niezaprzeczalnym atutem tego projektu domu jest prosta – a tym samym tania w budowie konstrukcja. Za stan deweloperski zapłacimy około 310 tys. zł netto (cena szacunkowa na podstawie uśrednionych kosztów).

Projekt domu AJR 03 B – taniej o 100 zł

Niezwykle klimatyczny, w rustykalnym – ale i nowoczesnym stylu. Jest nie tylko tani i łatwy w budowie, ale także ekonomiczny w późniejszym utrzymaniu (energooszczędny). Prosta konstrukcja sprawia, że projekt jest idealny dla osób, które będą budować dom systemem gospodarczym. Mimo niewielkiej powierzchni, w takim domu z powodzeniem mogą zamieszkać cztery osoby. Szczególnie urzekające są detale wykończeniowe na elewacji domu oraz skandynawski minimalizm.

 

Projekt domu BW-36 wariant 7 – taniej o 120 zł

Kolejna propozycja projektów z promocji również należy do kategorii projektów tanich w budowie (stan deweloperski ok. 244 tys. zł netto). Mimo prostych rozwiązań konstrukcyjnych, projekt jest bardzo interesujący. Uroku dodają takie elementy, jak np. lukarna od strony ogrodu. Dodatkowo wnętrza posiadają świetnie rozplanowany układ, dzielący zgrabnie strefę dzienną od nocnej. Ten projekt jest z pewnością nie tylko wygodny, ale także bardzo ekonomiczny.

 

Projekt domu Lea wersja A – taniej o 200 zł

Nowoczesny i bardzo tani w budowie. Za stan deweloperski zapłacimy mniej niż 200 tys. zł (cena szacunkowa). Prostą bryłę i dwuspadowy dach urozmaica przedstawiona na wizualizacjach pergola. Dodatkowo piękne przeszklenia doświetlają wnętrza i otwierają je na ogród, optycznie powiększając. Ten projekt świetnie wkomponuje się właściwie w każdy krajobraz. Co więcej, mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, projekt przeznaczony jest nawet dla pięcioosobowej rodziny.

 

Projekt domu Ambrozja 3 CE – taniej o 200 zł

Piękny i nowoczesny dom parterowy z bogatym i bardzo wygodnym rozplanowaniem pomieszczeń. W budynku znajdziemy aż cztery sypialnie, dzięki czemu projekt wydaje się idealny dużej rodziny (nawet dwupokoleniowej). Dodatkowym atutem jest brak schodów, dzięki czemu w domu mogą zamieszkać osoby o ograniczonej zdolności ruchowej czy w podeszłym wieku. Na uwagę zasługują także takie elementy, jak pięknie prezentujące się wejście do domu oraz duże przeszklenia otwierające wnętrza na ogród. Jest to propozycja dla posiadaczy większych działek.

 

Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. A – taniej o 500 zł

Niewielki, ale nowoczesny projekt domu parterowego z garażem. Mimo małej powierzchni został zaprojektowany dla klasycznej, czteroosobowej rodziny. Dzięki prostej konstrukcji i braku skomplikowanych elementów, budowa takiego domu będzie należeć do najtańszych. Za stan deweloperski zapłacimy bowiem ok. 222 tys. zł netto (cena szacunkowa). Dodatkowym atutem jest bryła o kształcie prostokąta, dzięki czemu projekt może zostać zaadaptowany na działce bardzo wąskiej, ale szerokiej.

 

Projekt domu Z Oranżerią – taniej o 1200 zł!

Ta promocja przewiduje aż 30% rabatu na zakup projektu, dzięki czemu oszczędzamy ponad tysiąc złotych. A sam projekt jest doskonałą, nowoczesną propozycją dla osób, które w przyszłości chciałyby zainwestować w instalację odnawialnych źródeł energii. Projekt bowiem został rozplanowany w taki sposób, by inwestor mógł w łatwy sposób zamontować energooszczędne urządzenia czy też całe systemy. Dodatkowym atutem jest piękna oranżeria, która w zimne – lecz słoneczne dni – może dogrzewać pomieszczenia oraz wspomagać zdrowy mikroklimat.

 

Wszystkie promocje dostępne są na stronie firmy Tooba.pl. Łącznie w bazie znajduje się aktualnie ponad 3500 projektów w promocji.

[Artykuł sponsorowany]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!