WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Platforma GOG z profilami użytkowników

W GOGu zawsze brakowało mi pewnego dodatku w systemie społeczności, ale nigdy nie wiedziałem, w czym leży ta ”pustka„. Oczy otworzyła mi dopiero najnowsza aktualizacja, która wprowadziła… profile dla użytkowników.

Nie jest to zwyczajna i po prostu zbędna aktualizacja, o której wejściu prędko zapomnimy. To właśnie profile użytkowników sprawiają, że platforma cyfrowej dystrybucji jest żywa, posiada aktywnych klientów i zwyczajnie zachęca do dalszej rozgrywki. Widać to po Steamie, na którym profil jest chlubą wielu zapalonych graczy, którzy mogą się na nich pochwalić swoją biblioteką, osiągnięciami, a nawet godzinami spędzonymi w ulubionych tytułach.

W końcu GOG również otrzymał taką funkcję. Dzięki niej będziemy w stanie rzucić okiem na m.in. aktualnie ogrywane przez znajomych gry, ich postępy, zdobywane osiągnięcia, aktywność na forum, czy publikowane zrzuty ekranu. Oczywiście będziemy mogli też podejrzeć podsumowanie naszych przygód w wirtualnym świecie i w razie potrzeby pozmieniać odrobinę nasz profil. Ostatecznie więc traktuje te zmiany, jako mały, ale jednocześnie wielki krok do przodu ze strony polskiej firmy.

Źródło: GOG.com