Słyszycie? Z siedziby Valve nieustannie dociera do nas wystrzał szampana. Firma ta ogłosiła właśnie, że specjalnie przygotowana wersja autorskiej platformy (Steam China) zadebiutuje wkrótce w Chinach. Mieszkańcy tego kraju może i mają dostęp do nieco okrojonego sklepu Steam, ale do funkcji społecznościowych już nie.

Z pewnością wiecie, że rynek chiński jest momentami nie tylko dziwny, ale również przerażająco restrykcyjny przez regulacje prawne w wielu aspektach. Nic więc dziwnego, że pełnoprawna wersja Steama nie miała tam racji bytu… w przeciwieństwie do specjalnie skrojonej platformy Steam China. Na początek Valve sprzymierzyło się z tamtejszym wydawcom Perfect World, który pomógł już wcześniej firmie w rozpowszechnianiu m.in. CS:GO, DOTA 2 i masy gier MMO.

Rola tego wydawcy jest prosta – ma zapewnić, że platforma Steam China spełni wszystkie wymogi i nie naruszy praw państwowych, co umożliwi tamtejszemu użytkownikowi wykorzystanie wszystkich znanych nam funkcji. Takim ruchem Valve wydała istną wojnę innemu wydawcy, czyli Tencentowi. Ten w Chinach czuje się wręcz idealnie z prawami do największych tytułów (Fortnite, Path of Exiles, PUBG Mobile) oraz swoją własną platformą dystrybucji elektronicznych kopii gier.

Źródło: KitGuru

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej