WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Płatne skrzynki Blizzarda nie dla mieszkańców Belgii

Belgijska Komisja ds. Gier i minister sprawiedliwości Belgii zdecydowanie nie lubi losowych skrzynek. Tym razem to Blizzard był zmuszony przedsięwziąć odpowiednie kroki, aby nie narazić się na kłopoty.

Dlatego też wycofał możliwość kupna skrzynek w Overwatch i Heroes of the Storm na terenie Belgii. Wszystko przez prawo dotyczące hazardu, które było podstawą do wyciągnięcia konsekwencji od Blizzarda. Ten nie chciał zapewne ryzykować blokady na obie gry, dlatego poddał się prawu i zamiast walczyć, poszedł na ugodę. I to całkiem niezłą. Jak pewnie wiecie, w obu tych tytułach gracze mogą otrzymać skrzynki za określone czynności (najczęściej zdobywanie poziomów), co nie uległo modyfikacji.

Czytaj też: Skin z Overwatch zarobił prawie 13 milionów dolarów na cele charytatywne

Teraz każdy gracz na terenie Belgii będzie mógł nadal otwierać skrzynki w OV i HotS, ale wyłącznie te, które zdobędzie za darmo. Jest to całkiem dobre zakończenie sprawy, które zapewne nie wpłynie specjalnie na popularność tytułu. W takich grach nie każdy przecież decyduje się na zakup akurat skrzynek, więc co to dużo mówić – wilk syty, a owca (prawie) cała. Jednak nie sprawiło to, że Blizzard zaprzestanie „walk”. Nadal będzie bowiem dyskutował ze wspomnianymi organami i starał się wyjść na swoje.

Gracze CS:GO w Belgii i Holandii nie mogą otwierać skrzynek

Źródło: Blizzard
Zdjęcia: Blizzard