WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Płatność okularami? Visa testuje już takie rozwiązanie!

W niedalekiej przyszłości może się okazać, że zgubienie okularów nie będzie się wiązać jedynie z zakupem nowych oprawek. Oprócz tego będziemy musieli wykonać szereg działań, by zablokować dostęp do niektórych kont. W końcu Snapchat pozwala robić zdjęcia przy pomocy szkieł. Visa podłapała ideę i testuje już płatność okularami.

Visa ujawniła na konferencji SXSW działającą prototypową parę okularów, dzięki której możemy zapłacić za zakupy. W jednej z „rączek” okularów umieszczony został malutki czip NFC, który sparowany jest z naszym kontem Visa, dzięki czemu zamiast wyjmować kartę i przejeżdżać nią po czytniku, wystarczy zdjąć swoje „drugie oczy”, a następnie przybliżyć je odpowiedniego urządzenia. To naprawdę prosta, ale ciekawa koncepcja. Zresztą świetnie zgrywa się ona z wizją marki Visa, którą stanowi uczynienie naszych zakupów łatwiejszymi. W czerwcu ubiegłego roku pisałem zresztą o pierścieniu płatniczym, który firma testowała na Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Trzeba przyznać, że do takiej biżuterii okulary pasowałyby perfekcyjnie.

Oczywiście nie ma co się zbytnio ekscytować na myśl o płaceniu okularami. Visa ujawniła tylko prototyp takiego urządzenia i jak na razie nie zamierza wypuszczać go w świat. Nie wiadomo też, czy akcesorium trafi w ogóle do sprzedaży, ponieważ firma jak na razie bada rynek i sprawdza zapotrzebowanie na rozwiązania tego typu. Poza tym szuka też potencjalnych partnerów, którzy byliby zainteresowani wypuszczeniem takich szkieł, bo w końcu Visa nie chce nagle wejść w branżę optyczną i zacząć wojować produktem ukierunkowanym w wąskie grono odbiorców.

Pozostaje tylko obstawiać co będzie następne. Mamy pierścień do płacenia, są okulary… może przyjdzie teraz pora na bieliznę, paski, kolczyki? Ktoś ma jakieś inne propozycje?

źródło: engadget.com | zdjęcie: cnbc.com