Virgin Mobile Polska wyrobiło sobie całkiem sporą markę na rynku Polskim (412 000 klientów). Okazuje się, że zostanie ona wkrótce przejęta przez sieć Play. Podpisany jest został szereg umów pomiędzy tymi dwoma firmami.

Zarząd Play Communications S.A. poinformował, że 15 stycznia 2018 roku zostały zawarte umowy z Virgin Mobile Polska sp. z o.o. („VMP”) oraz jej udziałowcami: Dirlango Trading & Investments Limited i VMCEE B.V., a także wiodącymi inwestorami VMP: Vegueros Coöperatief U.A. (spółka zależna należąca w całości do Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P.), Farledico Investments Limited (spółka zależna należąca w całości do Łukasza Wejcherta) i Kai-Uwe Ricke (łącznie zwanymi „Inwestorami”). Pozwalają one na przejęcie wszystkich udziałów w Virgin w 2020 roku.

W umowach zostały także określone warunki przyszłej współpracy. Minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play ma być wyższy o 25 milionów zł i osiągnąć 84 miliony w latach 2018-2021. Takie działania mają na celu umocnienie pozycji Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!