WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Play ubezpiecza sprzęt gamingowy i wirtualne przedmioty w grach

Play Ubezpieczenia wprowadza na rynek wyjątkową propozycję, która powinna spodobać się graczom. W ofercie firmy pojawi się kategoria Ubezpieczenia dla gracza, a w niej Bezpieczny Gracz oraz Bezpieczny Sprzęt dla Gracza.

Ubezpieczenia przedmiotów z gier dotyczy ataku hakerskiego, w wyniku którego utraci się owe rzeczy. Ubezpieczyciel zwraca wtedy koszty poniesionych strat. Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch opcjach:

– Standard za 1,99 zł miesięcznie – w tej wersji gracz może odzyskać nawet do 300 złotych,

– Premium za 6,99 zł miesięcznie – w przypadku tej wersji do 800 złotych za utracone itemy.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play, mówi:

Branża gier wideo, której wartość jest szacowana na ponad sto miliardów dolarów amerykańskich, to ogromny biznes nie tylko dla twórców i producentów, ale również dla cyberprzestępców. Niektórzy szukają swoich ofiar w sieciach społecznościowych lub rozsyłają szkodliwe programy, jeszcze inni koncentrują się na spieniężaniu przedmiotów i kont graczy. Według danych platformy Steam, każdego miesiąca ofiarą porwania konta lub kradzieży pada 77 000 użytkowników tej platformy. To pokazuje skalę problemu, który  dotknąć może dzisiaj niemal każdego gracza. Nie jest ważne, czy kolekcjonujesz RPG na swoim koncie, kupujesz karty FIFA, czy zdobywasz złoto na olimpiadzie z teamem w CS. Wystarczy że jesteś podpięty do sieci, a z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz stać się celem ataków.

Bezpieczny sprzęt obejmuje konsole, komputery, laptopy czy różnego rodzaju peryferia. Jest ono także dostępne w dwóch opcjach:

– Standard, gdzie miesięczny koszt to 4,99 zł (suma ubezpieczenia 3 tys. złotych),

– Premium za 19,90 zł (suma ubezpieczenie do 10 tys. złotych).

Marcin Gruszka dodaje:

W przypadku tego produktu skoncentrowaliśmy się na ochronie sprzętu i akcesoriów, z których na co dzień korzystają gracze. Ubezpieczeniem objęty będzie sprzęt, na który np. przypadkowo wylejemy wodę, czy taki, który ulegnie zniszczeniu w wyniku przegrzania po kilkugodzinnej pasjonujące rozgrywce. U nas  #GamersGonnaPlay!

Źródło: Materiały prasowe