WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayerUnknown’s Battlegrounds będzie czasowo ekskluzywny na konsolach Xbox

Na targach E3 firma Microsoft zapowiedziała, że PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) zmierza na konsolę Xbox. Gra jest już dostępna na komputerach PC więc ekspansja na konsole wydaje się być sensownym pomysłem.

Okazuje się jednak, że gra może trafić tylko na Xboxy – przynajmniej w najbliższym czasie. Wraz ze wzrostem popularności Microsoft coraz intensywniej prowadzi rozmowy z twórcami PUBG aby rozszerzyć ekskluzywność. Zazwyczaj taka umowa obejmuje trzy miesiące co daje odpowiedni czas producentowi konsol na promocję. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, to Xbox mógłby mieć grę na wyłączność do połowy 2018 roku. Możliwe też, że gracze posiadający PS4 jeszcze dłużej poczekają na pełnoprawny i dobrze działający produkt.

Najśmieszniejszy w tym wszystkim jest fakt, że data wydania gry na Xbox One i Xbox One X jest nieznana. Ma to być w tym roku, ale dokładnie kiedy to nikt nie wiem. PlayerUnknown’s Battlegrounds musi póki co udźwignąć ogromną popularność na PC i zapewne to jest głównym celem twórców.

Źródło: https://www.neowin.net/