WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation 4 doczekało się nowej ligi – oto PlayStation League

E-sport to prężnie rozwijająca się gałąź rynku rozrywki wirtualnej, choć większość najpopularniejszych tytułów (przynajmniej w Europie i Azji) żyje głównie w środowisku PC-towym. Mowa tu o League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy DotA 2, gdzie mnogość różnego rodzaju lig potrafi zawrócić niektórym w głowie. Konsolowi gracze, a zwłaszcza ci, którzy chcą wejść w świat wirtualnych zmagań profesjonalnych, nie mają zbyt wielu opcji do pokazania się. Wraz z nadejściem PlayStation League może się to zmienić.

Sony Interactive Entertainment Polska wprowadza w polskie realia nową ligę, która pomoże zabłysnąć naszym rodakom na międzynarodowej arenie e-sportowej. PlayStation League to odświeżona wersja Polskiej Ligi PlayStation Plus, która doczekała się odmienionego logo, formuły i oczywiście nazwy. PlayStation Polska zauważyło, że na turniejowe rozrywki jest niezwykle duży popyt, ten zaś nie został jeszcze dostatecznie zaspokojony.

Jesteśmy zachwyceni tak dużym zainteresowaniem e-sportem wśród społeczności graczy PlayStation. Ubiegłoroczny sukces rozgrywek online, m.in. w Uncharted 4 Multiplayer, Mortal Kombat oraz Call of Duty Black Ops III oraz ogromna widownia i emocje na strefie e-sportowej PS Plus podczas Warsaw Games Week pokazały nam, że jest to obszar, który chcemy rozwijać – dla naszych Graczy. Bardzo cieszy mnie fakt, że PlayStation League, pod nową nazwą, w nowej, ulepszonej formule pozwoli większej liczbie graczy zmagać się jednocześnie w kilku turniejach w rozmaitych grach ~ Marcin Ziobrowski, Dyrektor Zarządzajacy Sony Interactive Entertainment Polska.

W skład PlayStation League to zmagania składające się z 4 sezonów, w trakcie których walki toczyć się będą w 3 różnych grach. Do nowej ligi wejdą takie rozrywki jak:

  • SUPERLIGA Uncharted 4 Multiplayer – z otwartym zapisem oraz specjalnym systemem ligowym
  • Stała Liga EA SPORTS FIFA 17 – z otwartym zapisem, zaproszeniami dla najlepszych graczy z Polski, dwiema turami kwalifikacyjnymi dla pozostałych, a wszystko to okraszone odpowiednim systemem ligowym
  • GRA DODATKOWA – trzecia gra będzie się zmieniała się co każdy sezon, na początek będzie to Rocket League
  • Dodatkowe rozgrywki sezonowe.

Zmagania PlayStation League wyłonią najlepszych graczy, którzy oprócz tytułów będą mieli szansę zgarnąć także nagrody rzeczowe. PlayStation Polska planuje też transmisję meczy na żywo, gdzie do wygrania będzie też fizyczna gotówka. Zapisy do PlayStation League startują już dziś, bo 25 kwietnia i rejestracji można dokonać na dedykowanej, nowo powstałej stronie internetowej – www.playstationleague.pl. Znajdziecie też tam informacje oraz inne materiały dotyczące ligi.

Jako, że nie posiadam PS4 (przynajmniej na razie), to pozostaje mi życzyć wszystkim zainteresowanym powodzenia, owocnych fragów, najpiękniejszych bramek, no i przede wszystkim – zdobycia mistrzowskiego tytułu! Let the games begin!

źródło: materiały prasowe