WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation 5 powinno zadebiutować pod koniec 2019, ale…

… analitycy twierdzą, że premiera PlayStation 5 na rynku może zostać przesunięta przez zmniejszające się dostawy elektroniki.

Do takich wniosków doszedł Hideki Yasuda z Ace Economic Research Institute, który ujawnił to w najnowszym raporcie finansowym Sony. Według niego firma ma zaprezentować PlayStation 5 w ostatnich tygodniach 2019 roku, ale ostatecznie może do tego nie dojść. Wszystko przez zapowiadane spadki dostaw elektronicznych elementów, na które ma wpłynąć segment motoryzacyjny oraz mobilny za pośrednictwem modułu 5G, na temat którego świat po prostu oszalał. Jednak czy Sony w ogóle musi się śpieszyć, kiedy bije rekordy sprzedaży? Ostatni wynik 500 milionów sprzedanych konsoli PlayStation wskazuje, że firma nadal radzi sobie naprawdę dobrze.

Czytaj też: Prezes Sony o wzniesieniu tworzenia gier AAA na wyższy poziom

Drugą kwestią są „bebechy” nadchodzącego PlayStation 5. Nie od dziś wiemy, że ma go napędzać nowy procesor AMD na bazie architektury Zen oraz układ graficzny Navi, którego będzie można obarczać za ewentualną zbyt małą wydajność w zastosowaniu do kart graficznych dla PCtów.

Limitowana edycja PS4 wyprzedała się w mgnieniu oka

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Sony