PlayStation Now to usługa firmy Sony, która zajmuje się streamowaniem gier na różne urządzenia spod ich szyldu. Już w lipcu wystartowała otwarta beta, ale japoński gigant oznajmił, iż program będzie miał swój oficjalny start już 13 stycznia w USA!

Wszyscy dobrze pamiętamy otwartą betę, której sposób płatności został skrytykowany przez wiele serwisów branżowych. Okazało się, że Sony za wypożyczenie kilkuletniej gry na miesiąc, chciało kosmiczne pieniądze. Co lepsze, można ją było normalnie nabyć w PlayStation Store prawie kilkukrotnie taniej i to na stałe! Firma uspokoiła jednak, że zamiast tego rozwiązania wejdzie model abonamentowy, który udostępni nam spore portfolio gier tak długo, jak będziemy uiszczać opłatę za subskrypcję. PlayStation Now wystartuje 13 stycznia w USA oraz Kanadzie, a opłata za miesiąc dostępu wynosić ma 19,99$ oraz za trzy miesiące dostępu odpowiednio 44,99$.

Oczywiście usługi nie weźmiemy sobie ot tak w ciemno, bowiem japoński gigant zaoferuje nam darmowy okres próbny na 7 dni. Podczas jego trwania sprawdzimy jak faktycznie wygląda streamowanie gier, z czym to się je, jak daje radę sobie z tym nasz internet i czy pasuje nam sama paleta produkcji oddanych do naszych rąk. Tych ma być nawet 100, ale póki co są to tylko tytuły wydane na PS3. Są to zarówno produkcje z wydawnictwa Sony, jak i Warnor Bros czy SEGA, ale też masy indie developerów. Znajdziemy tam chociażby Uncharted, BioShock: Infinite, The Last of Us czy też Batman: Arkham City.

PlayStation Now wpierw wystartuje na konsolach PS4, ale później dostaną je również inne urządzenia stworzone przez firmę. Na pewno będzie to niedawno wydane PlayStation TV oraz przenośne PlayStation Vita. Poza tym Sony przygotowało dla graczy darmowy motyw z okazji premiery samej usługi. Mieszkańcy Europy muszą póki co obyć się ze smakiem, bo nie ogłoszono jeszcze dla nich daty startu Now. Liczmy jednak na to, że różnica pomiędzy europejską, a amerykańską premierą nie będzie aż tak duży.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: blog.us.playstation.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!