WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Plotki mówią o PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością

Pojawiły się nowe informacje o następnej generacji konsol. Prawdopodobnie nadchodzi PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością!

Mamy coraz więcej wskazówek mówiących nam o tym, że PlayStation 5 stanie się konsolą zdolną uruchamiać gry z przynajmniej PlayStation 4. Pierwszą informacją był patent odkryty w marcu tego roku, który zawierał informacje odnoszące się do wstecznej kompatybilności. Następne pojawił się raport nazwany „Sony IR Ray 2018 report”, który stwierdzał, że konsola PS4 wchodzi w ostatni cykl swojego życia i kolejne lata skupią się na „przyszłości” rozumianej oczywiście jako PlayStation 5. Autorzy raportu zauważyli, że każda konsola ma pewien cykl życia, któremu można pomóc. Czy możliwość odpalenia ogromnej biblioteki gier z PlayStation 4 na nowiutkim PlayStation 5 nie zachęciłoby Was do szybszego zakupu nowej generacji?

Zdaje się, że ostatecznym potwierdzeniem PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością jest domniemana współpraca z AMD. Producent procesorów pomógł już przy tworzeniu PS4 i teraz również zamierza to zrobić. Oznaczałoby to, że i PS4 i PS5 będą stosunkowo podobne sprzętowo, więc uruchomienie starych gier na nowym sprzęcie powinno być w miarę łatwe. Czy coś wskazuje, że to wszystko to tylko plotki? PlayStation 4 też ma swoje patenty o „wstecznej kompatybilności”, ale sprzęt wykorzystuje je do emulowania gier z PSP i PS2…

PS5 i Xbox Scarlett zaleją odgrzewane kotlety?

Źródło: playstationlifestyle.com