WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Płyty AMD z obsługą Enmotus FuzeDrive

AMD zapowiedziało wprowadzenie technologii FuzeDrive dla komputerów wyposażonych w chipset B350, X370 i X399. To rozwiązanie pozwala na przyśpieszenie pracy systemu o naprawdę wysokie wartości.

Samo FuzeDrive nie jest aż tak skomplikowane, jak mogłoby się to wydawać. W skrócie pozwala na łączenie nośników pamięci (HDD, SSD, NVMe) w jeden wirtualny dysk. Następnie oprogramowanie rozpoczyna proces zarządzania danymi w taki sposób, aby kluczowe dla prędkości uruchomiania programu pliki znajdowały się w możliwie najszybszym dostępnym sektorze. Wszystko to jest tworzone na podstawie działań użytkownika i ostatecznie przypomina rozbudowaną sieć umożliwiającą wstępne buforowanie.

Firma przygotowała również kilka przykładów, co do korzyści płynących ze zastosowania technologii FuzeDrive. Najciekawsza z nich przedstawia sytuację, w której to nasz system operacyjny znajduje się na przepełnionym SSD. Wtedy to oprogramowanie sortuje i przenosi pliki niemające wpływu na szybkość rozruchu na dysk twardy. W wyniku czego nie zauważymy wyraźnego spadku wydajności, a wolne miejsce na szybszym nośniku nie będzie wymagać usuwania, lub przenoszenia czegoś innego.

Fuzedrive

AMD przypomina, że wyniki są zależne od konfiguracji – wliczają się w to dyski, procesor oraz pamięć RAM. Jednak wzrosty wydajności mają być zauważalne na pierwszy rzut oka. Pytanie tylko, czy wydanie dodatkowych 19,99$ na oprogramowanie będzie tego warte.

Źródło: techpowerup.com