[Notka sponsorowana]

Bezpieczeństwo danych to najważniejsza kwestia, którą powinni wziąć pod uwagę właściciele stron internetowych. Prowadząc serwis uwzględniający bazę danych, jesteśmy odpowiedzialni za klientów powierzających nam swoje personalia. Idealnym na to sposobem okazuje się inwestycja w certyfikat SSL.

Charakterystyczna kłódka

Jeśli zajrzysz na stronę www i zobaczysz na niej znak szczególny w postaci zielonej kłódki, możesz być pewny, że korzystasz ze sprawdzonego źródła. W tym celu warto zatem śledzić, czy serwisy, na które wchodzisz są stosownie chronione. Certyfikat SSL, który stanowi skrót od pełnej nazwy Secure Socket Layer pozwala na gruntowne zaszyfrowanie danych, więc przesyłanie informacji na linii internauta – serwer jest procesem poufnym. Tym samym, nie ma obaw o to, że padniemy ofiarą nieuczciwych hackerów, którzy tylko czyhają na transakcje czy logowania z wykorzystaniem danych osobowych. Omawiany certyfikat natomiast uwzględnia szyfrowanie poprzez 256-bitowy klucz AES gwarantujący w stu procentach pewne połączenie, bez ingerencji osób trzecich, a także możliwości wprowadzenia modyfikacji. Nawet, gdy w trakcie przesyłania informacji coś uda się komuś przechwycić, certyfikat SSL nie dopuszcza do odszyfrowania. Do tej pory nie wystąpił jeszcze ani jeden przypadek złamania tego systemu szyfrującego.

Inwestycja na lata

Jeszcze parę lat temu może i faktycznie certyfikat SSL stanowił swego rodzaju nowość, coś na wzór dodatku, który nie musiał być, ale jak się pojawił na stronie, automatycznie zwiększał pozytywny jej odbiór w oczach potencjalnych użytkowników. Właściciel tak rzetelnie chronionego serwisu postrzegany był jako człowiek profesjonalny i odpowiedzialny, który dba o zapraszanych na swą witrynę i ufających mu odbiorców jego usług czy produktów. Dziś natomiast certyfikat SSL to już praktycznie standard. W zasadzie nie ma większej trudności ze znalezieniem firmy, która będzie posiadała tę formę ochrony w swojej ofercie, a jednym z wzorcowych przykładów jest chociażby marka Hekko.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!