Kategoria: Po godzinach

Bootcamp C++ Internetu Rzeczy

Od dawna wiadomo, że aby zostać programistą nie trzeba kończyć studiów z tego zakresu. Zazwyczaj bootcampy dotyczyły różnych języków – Java, Python czy inne. Wreszcie jednak nadszedł czas na C++, którego osobiście bardzo lubię.

Valve

Valve może teraz skupić się na tworzeniu gier ''Artifact to jedna z kilku gier, które od nas dostaniecie''

Na ostatniej imprezie z dziennikarzami zorganizowanej przez Valve nadchodząca gra karciana Artifact nie była jedynym tematem do rozmów. Właściciel firmy, Gabe Newell ujawnił, że w końcu mogą rozpocząć prace nad grami.

Bez problemów, bez czekania, bez faktur. Najnowsza sieć komórkowa w telefonicznej aplikacji.

[Artykuł sponsorowany] Miłośników ciekawych aplikacji na smartfony, zainteresuje na pewno możliwość korzystania z sieci komórkowej, która także dostępna jest w aplikacji. To nowe rozwiązanie spotyka się z coraz większym uznaniem i cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim użytkownicy cenią sobie jego prostotę. Wszystko, co chcemy zrobić, sprawdzić, dowiedzieć się, dostępne jest dla nas w jednej aplikacji ściągniętej na telefon. Czego potrzebujemy? Telefonu właśnie. Aplikacja działa z systemem Android i iOS, a ściągnąć ją możemy z Google Play oraz AppStore. Dodatkowo, potrzebna będzie karta płatnicza, która zostanie podpięta do naszego konta, i z której ściągane będą należności. Karta SIM zostanie […]

grach

Z Trumpem o grach – dziś odbędzie się wyczekiwane spotkanie

Spotkanie członków Białego Domu z przedstawicielami branży growej odbędzie się już dziś, czyli w czwartek 8 marca. Według wcześniejszych informacji będzie to pierwsze takie wydarzenie, ale nie ostatnie, ponieważ ta ”akcja” będzie rozprawiać na temat wpływu brutalnych gier na graczy przez kilka dobrych tygodni, miesięcy, a może i lat?

Wybór pakietu telewizyjnego – na co zwrócić uwagę?

[Artykuł sponsorowany] Pakiety telewizyjne podstawowe czy z dodatkowymi usługami? Którego dostawcę telewizji wybrać? Dokładne zapoznanie się z ofertą pozwoli uniknąć wielu pułapek i dobrać odpowiedni dla nas pakiet. Dostawcy walczą o klienta nie tylko ceną, ale przede wszystkim zróżnicowaniem usług. Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiednich pakietów telewizyjnych? Jaki pakiet telewizyjny jest najlepszy? Często zadajemy sobie to pytanie, wybierając pakiet telewizyjny. Najważniejsze to kierować się swoimi upodobaniami. W ofertach nadawców możemy znaleźć różne kanały telewizyjne, więc wybór powinien zależeć od tego, co dokładnie chcemy oglądać. Warto się nad tym dłużej zastanowić, w końcu nikt z nas nie chce płacić za […]

Trump

Trump jednak spotka się deweloperami i omówi kwestie brutalnych gier ... wbrew wcześniejszym doniesieniom

Ubiegłe tygodnie nie rzucają najlepszego światła na gry wideo. Wszystko zaczęło się od tragicznej strzelaniny w jednej z amerykańskich szkół, po której głos w sprawie wziął gubernator stanu Kentucky i członek izby Rhode Island. Oczywiście wszystko zostało nagłośnione przez media i ostatecznie doszło do tego, że swoje trzy grosze zdecydował się dorzucić nawet prezydent USA, Donald Trump.

figurka

Figurka Cirilli Fiony Elen Riannon za 769 dolców

Jest zapotrzebowanie, więc są i producenci. Prime 1 Studio zaprezentowało wczoraj limitowaną edycję figurki Ciri, której cena wynosi teraz 769 dolarów. Zdecydowanie nie jest to najtańszy gadżet dla fanów Wiedźmina, ale z pewnością warty uwagi, nawet jako zwyczajna ciekawostka.

Bill

Bill Gates uważa, że kryptowaluty zabijają ludzi

Historia znanych nam kryptowalut zaczyna się w 2008 roku, ale nadal opinie na ich temat są więcej, niż podzielone. Jedni uważają je za walutę przyszłości, a drudzy za bezsensowny wymysł, który prędzej czy później upadnie. Swoje zdanie na ich temat ma również Bill Gates, który ujawnił je w sesji ”Zapytaj mnie o cokolwiek” na Reddicie.

To nie jest najlepszy czas na składanie komputera Czy gracze mają jakąś alternatywę?

Niegdyś prawdziwa przyjemność, aktualnie przerodziła się w istną katorgę. Kupno komputera, szczególnie z myślą o rozrywce, stało się skrajnie nieopłacalne. Jakie mamy w tym wypadku rozwiązanie? Nabyć konsolę, a może przeczekać złe czasy?

Jakie są nawyki zakupowe Polaków?

Ponad 50% Polaków deklaruje, że robi zakupy w sieci. Taki sposób nabywania rzeczy jest szybki i prosty. Z pewnością na wpływ rozwoju tego rynku miały firmy z branży Fintech (firmy działające tylko w sieci). Dzięki ich rozwiązaniom zyskują osoby korzystające ze sklepów online a także przedsiębiorstwa wykonujące zagraniczne operacje.

Co nowego ma Plus w ofercie?

Od 14 lutego Plus zmienia wszystkie rodzaje swoich ofert. Ma to na celu oferowanie prostszych taryf przy zachowaniu takiego samego abonamentu. Taka sama oferta ma być dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży.

Jabłko niezgody

[Artykuł sponsorowany] Na rynku elektroniki konsumenckiej nietrudno znaleźć sprzęt o żądanych parametrach i funkcjach, dostępny z logo wielu różnych marek. Przeciętnemu konsumentowi często nie robi to większej różnicy…o ile nie chodzi o produkt marki Apple. W wyniku działań marketingowych firmy z Cupertino, wobec wyrobów opatrzonych symbolem nadgryzionego jabłka ciężko przejść obojętnie. Wystarczy przejrzeć artykuły w Internecie i komentarze do nich, aby zobaczyć, jak potężne emocje zwolenników i przeciwników tej marki katalizuje każdy wpis na jej temat. W ostatnim czasie produkty Apple potaniały, nastał więc dobry moment, aby samemu wyrobić sobie opinię na ich temat. Jeśli nazwa danego wyrobu jest praktycznie […]

Mapa podwodnych kabli internetowych

Biorąc pod uwagę sposób w jaki internet wpływa na nasze życie, łatwo zapomnieć o technologii, która za nim stoi. Aby zostało nawiązane połączenie z osobą po drugiej stronie świata, sygnał musi zostać dostarczony z punktu a do punktu B. Odpowiadają za to między innymi podwodne kable.

Blizzarda

Luki wszędzie! Nawet w grach Blizzarda Cytując klasyka: ,,Co to będzie, co to będzie?”

Wychodzi na to, że Meltdown i Spectre, to nie jedyne luki, jakie nam zagrażają. Nasz system może być zaatakowany nawet przez niedopatrzenie w zabezpieczeniach… gry komputerowej. Tym razem nie zawinił Intel, czy AMD, a nasz stary i poczciwy Blizzard.

Nietypowy album Surface AntyLuwr

Galerie zdjęć zazwyczaj kojarzą się z dużymi pomieszczeniami, w których znajdują się obrazy znanych malarzy. Ale nie zawsze tak musi być. Microsoft wypuścił album, który w całości dostępny jest online.

Kajko i Kokosz mówią w esperanto

Wydawnictwo Egmont z okazji urodzin Ludwika Zamenhofa, przypadających 15 grudnia i na zakończenie 2017 roku ogłoszonego przez UNESCO rokiem twórcy języka esperanto, wydaje album „Skarby Mirmiła” w międzynarodowym języku jako „Trezoroj de Mirmilo”.

Noworoczne postanowienia a nowe technologie

Nowy rok dla wielu z nas jest często okresem, kiedy decydujemy się podjąć próbę zmiany naszych zachowań i nawyków na lepsze. Jednym z bardziej popularnych wyzwań jest decyzja o rzuceniu palenia. Mimo, iż niewątpliwie najlepszym sposobem uniknięcia negatywnych efektów zdrowotnych jest całkowicie zaprzestanie korzystania z nikotyny, dane z całego świata pokazują, że wielu palaczy albo nie może albo po prostu nie chce nie rozstać się z nałogiem. A jak to wygląda od strony rozwoju technologicznego?

3 pomysły na prezent świąteczny dla miłośnika kawy

[Artykuł sponsorowany] Idealny prezent świąteczny dla kawosza? Najwyższej jakości ziarna, odpowiedni ekspres czy kawowe akcesoria? Z pewnością taki, który z kawą jest związany. Sprawiający, że każda kolejna filiżanka tego napoju będzie jeszcze bardziej aromatyczna, a chwila spędzona z kubkiem w dłoni przyjemniejsza. Napój najwyższej jakości Bogaty smak arabiki? Kofeinowa moc robusty? Unikalny aromat mieszanki? Sprezentowanie bliskim najwyższej jakości ziaren kawy na pewno jest dobrym pomysłem. Wyjątkowość arabiki wynika ze ściśle określonych warunków jej uprawy: powyżej 1000 m n.p.m. Jej największe zbiory pochodzą m.in. z Brazylii, Kolumbii, Indonezji oraz Etiopii. Ma niższą zawartość kofeiny i niską kwaskowatość, a przez to: pełny […]

Wybieramy budżetowy laptop do Internetu i rozrywki

[Artykuł sponsorowany] Zastanawiając się nad tym, do czego większość użytkowników używa dziś laptopa, dochodzimy do prostego wniosku, że najczęściej służy on do przeglądania Internetu i podstawowej rozrywki. Laptop wykorzystujemy bowiem głównie do przeglądania sieci, profili w mediach społecznościowych, słuchania muzyki i oglądania filmów. Do takich zadań nie warto jednak inwestować w drogi sprzęt wyposażony w mocne podzespoły, gdyż zwyczajnie nie wykorzystamy jego potencjału. Do takich zastosowań doskonale sprawdzi się bowiem niedrogi laptop budżetowy o podstawowych parametrach. Jak wybrać niedrogi laptop do Internetu i rozrywki? Laptop do Internetu i rozrywki – cena vs. jakość Inwestując pieniądze w nowy laptop warto jest […]