WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wspólne przedsięwzięcie Google i Huawei: Nowy smartfon Nexus już na jesieni

Jak dotąd Google nie miało oporów przy zmianie potencjalnych partnerów, którzy mieliby współpracować nad produkcją serii telefonów Nexus. Wygląda jednak na to, że „przyjaźń” z Huawei wreszcie satysfakcjonuje giganta z Mountain View.

Plotki o współpracy Google z Huawei krążą już w sieci od dłuższego czasu. W maju pojawiła się informacja o tym, że Huawei Nexus nadchodzi, co potwierdził pracownik brytyjskiego oddziału tego chińskiego koncernu. Nexus od Chińczyków o przekątnej 5,7 cala nie był jednakże jedynym zapowiadanym smartfonem – plotkowano również, że nad podobnym modelem Google pracuje wspólnie z LG (byłoby to urządzenie nieco mniejsze, z ekranem 5,2 cala). Czy pojawi się tylko jeden z nich? A może obydwa? Czas pokaże.

Google nie ma aż tak dużych wpływów na chińskim rynku, toteż można założyć, że firma z chęcią uruchomiłaby tam swoją wersję sklepu z aplikacjami. Chiński rząd narzucił jednakże sporo ograniczeń kalifornijskiej korporacji. Z wdrążeniem w życie tych planów rozwojowych ma pomóc właśnie Huawei, które w zamian, ze swojej strony skorzysta na wypuszczeniu Nexusów na rynek amerykański, ponieważ wpływy chińskiej firmy w tej części świata są stosunkowo niskie. Widać tutaj więc sporo zbieżnych interesów.

Nowe smartfony z linii Nexus planowane są na jesień. Jeśli zasugerujemy się zapowiedziami zeszłorocznych modeli – które miały miejsce w październiku 2014 – taka opcja wydaje się bardzo prawdopodobna.

[źródło: theverge.com]