Zapewne pomyślicie, że to zwyczajny click-bait, ale nie, to prawdziwa wiadomość. No, o ile uwierzymy słowom jednego z użytkowników na reddicie, w którym to pojawiła się informacja, że podobno Polka otrzymała zaproszenia na casting do roli Ciri. Oczywiście w ramach serialu Wiedźmin od Netflixa.

Jeśli śledzicie wątek tego serialu, to ta wiadomość może okazać Wam się wręcz nieprawdopodobna. Nic w tym dziwnego, ponieważ prawie tydzień temu pojawiła się informacja, że casting do roli Ciri ma być ograniczony doAzjatek, Afroamerykanek oraz przedstawicielek mniejszości etnicznych.” Jak zapewne wiecie – wywołało to w sieci burzę, dzieląc oczekujących na serial Wiedźmin na dwie grupy.

Jedna z nich oczywiście jest przeciwna temu, aby Ciri zagrała nastolatka urody innej, niż tej europejskiej, której klimat został przedstawiony w prozie Sapkowskiego. Interpretacji tak rozległego źródła może być jednak wiele, ale czyżby wspomniany casting okazał się fałszywy? Czy może odpowiedzialna za serial Wiedźmin ekipa ugięła się przed naciskiem ze strony fanów? No cóż, powodu nie znamy, ale ta wiadomość może rzucić na sprawę castingu nowe światło:

Moja przyjaciółka, Polka dostała właśnie zaproszenie na casting do roli Ciri i będzie przesłuchiwana już w ten czwartek. Dostała poniższy skrypt jako materiał do przygotowania (wrzuciła go na wszystkie jej serwisy społecznościowe). Jest biała, jej angielski posiada charakterystyczny akcent polski i ma 17 lat.

Powyżej podrzuciłem Wam kolejno: oryginalny wątek z reddita (już usunięty), tłumaczenie głównej wypowiedzi oraz dialogi, jakie przyjaciółka autora wpisu miała opanować przed castingiem do roli Ciri. Co to oznacza? Całkiem sporo, ponieważ ta sytuacja zaowocowała większą ilością pytań, niż odpowiedzi. Czy casting jest zależny od kraju, w jakim się odbywa (tutaj wnioskuję, że na terenie Polski). Czy Netflix posłuchał głosów z sieci albo zorientował się, że w dziele literackim znalazł się opis Ciri? Nie wiadomo, choć zawsze może być to zwyczajny fake, do stworzenia którego popchnęło autora całe to zamieszanie.

Wiemy kiedy zadebiutuje serial Wiedźmin

Źródło: pbs.twimg
Zdjęcia: pbs.twimg

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej