WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pogracie już w nową Zeldę na PC

Nawet jeśli nie posiadacie konsoli od Nintendo to z pewnością kojarzycie grę  Zelda: Breath of the Wild. Jest to tytuł, który średnią ocen na Metacritic ma równą 97 więc jest to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały. Jej wadą była właśnie dostępność jedynie na konsolach od Nintendo. Okazuje się jednak, że można w nią zagrać na PC!

Pewna grupa osób już dawno temu stworzyła emulator gier Wii U pod nazwą CEMU. Wyszło na nią już sporo tytułów, jednakże większość z nich pojawiała się z dużym opóźnieniem. Tym razem, dwa tygodnie po premierze nowej Zeldy, jest już ona dostępna w tym emulatorze w wersji w pełni grywalnej. Gra chodzi w 30 FPS – może nie jest to porywająca szybkość jednakże biorąc pod uwagę, że gra ma problemy nawet na Wii U z płynnością to wynik jest w pełni satysfakcjonujący.

Zelda pojawi się oficjalnie do pobrania 2 kwietnia dla osób wspierających twórców na Patreon, a 9 kwietnia będzie ona ogólnie dostępna. Ciekawi mnie, ilu z Was zdecyduje się na jej ściągnięcie i pogranie?

Źródło: http://www.eteknix.com/