WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pokemon Go trafi na Apple Watch

Pokemon Go zrobił rzecz, która jeszcze żadnej grze się nie udała- wyciągnęła ona tysiące ludzi na dwór. W okresie wakacyjnym można było spotkać całe parki, ulice, centra miast osób, które chodzą i patrzą w smartfona. Gra miała jedną, poważną wadę (nie licząc gameplayu)- nie była kompatybilna ze smartwatchami, których używanie znacznie mogło by ułatwić rozgrywkę.

Okazuje się, że ma się to zmienić. Niantic pracuje bowiem nad wersją gry na Apple Watch. Potwierdziła to sama firma na swoim Twitterze. Nie wiadomo jeszcze czy będzie to samodzielna wersja czy siostrzana aplikacja.

Początkowo Niantic chciał aby zamiast wersji na smartfony ludzie zainteresowali się Pokemon Go Plus. Jednakże okazało się, że ma on swoje wady oraz tak naprawdę, po co komuś, kto ma inteligentny zegarek, kolejna rzecz na rękę? Dobrze, że firma uświadomiła to sobie jednakże szkoda, że tak późno.

Ostatnimi czasy z gry odeszło wiele osób. Na szczęście Niantic zaczęło konkretnie rozwijać Pokemon Go wprowadzając nową generację pokemonów czy inne, ciekawe ulepszenia. Mam nadzieję, że aplikacja, oprócz Apple Watch, trafi także na inne smartfony i dzięki temu zyska ona drugie życie.

Źródło: http://www.eteknix.com/