WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Polacy wprowadzają na rynek pierwszą na świecie grę do nauki programowania dla najmłodszych.

Naucz się programować przez zabawę

Celem jest zachęcenie dzieci poprzez zabawę do rozpoczęcia swojej programistycznej przygody, jak również zaszczepienie w nich umiejętności logicznego myślenia, planowania, precyzyjnego prezentowania myśli – tak ważnych w wielu zawodach. Na głównego bohatera (robota Scottiego) czekają rozmaite misje. Zadaniem gracza jest pomóc kosmicie je ukończyć, co może zrobić sterując Scottiem przy pomocy ułożonych z klocków programów. Następnie za pomocą aplikacji gracz skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Po zeskanowaniu programu Scottie wykona go w aplikacji mobilnej linijka po linijce, a gracz będzie mógł się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany. Gracz na bieżąco może weryfikować swoje pomysły i samemu zdecydować jak dojdzie do celu.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O GRZE:

  • Zabawa i programowanie kartonowymi klockami zaprzęga do nauki wszystkie zmysły
  • Scottie Go! doskonali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia
  • Uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie
  • Rozwija intuicję algorytmiczną
  • Uczy używania technologii w celach innych niż rozrywka
  • Wstępuje w 2 wariantach: dla użytkowników domowych (60 zadań) oraz edukacyjnym (91 zadań), zgodnym z podstawą programową w polskich szkołach
  • Scottie Go! jest już dostępny w salonach Empik i sieci RTV Euro AGD
  • Film pokazujący grę w praktyce  http://bit.ly/ScottieGo

Do domu i do szkoły

Nowatorski produkt poznańskich naukowców może być wykorzystywany jako podstawowe narzędzie do wprowadzania i nauki programowania. W wersji edukacyjnej gra jest zgodna podstawą programową w polskich szkołach, zawiera 91 zadań, dodatkowe materiały dla nauczycieli oraz dostęp do specjalnego konta „Nauczyciel”.

Gra składa się z pudełka ze 179 kartonowymi klockami i darmowej aplikacji dla urządzeń mobilnych – smartfonów/tabletów (Android, iOS) oraz komputerów PC (Windows).

Polacy ruszają na podbój globalny

Scottie Go! przygotował zespół programistów i naukowców z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) blisko współpracujących z nauczycielami, praktykami pracującymi z dziećmi w wieku szkolnym. Komercjalizacją projektu i jego rozwojem globalnym zajmuje się inkubator technologiczny NeticTech. Aktualnie gra dostępna jest w polskiej, angielskiej i hiszpańskiej wersji językowej. Jej autorzy mają ambicje uczynić z niej produkt globalny.

Cena i dostępność

Wersja dla użytkowników domowych:

Wersja edukacyjna:

Źródło: Materiały prasowe