WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Polaczek, Murzyn, Orgia – zakazane imiona w RDR2

Zakazane imiona w RDR2 to plik zawierający listę wszystkich słów, których nie możemy wpisać, starając się wybrać imię konia. Czy takie blokady w grze dla dorosłych to dobry pomysł?

W Red Dead Redemption 2 mamy możliwość nadania imienia swojemu koniowi. Okazuje się jednak, że mnóstwo z nazw jest zablokowanych. Nie możemy zatem nazwać swojego wierzchowca „orgy”, „nigger” czy „pedo”. Poziom takiego żartu jest tu sprawą drugorzędną, ponieważ zastanawiające jest, dlaczego Rockstar zdecydował się na blokadę takich słów w tytule, który przeznaczony jest dla dorosłych graczy? Czy chodzi tutaj tylko o chęć nieurażenia którejś z osób w trybie sieciowym?

Gracze argumentują, że nawet w The Legend of Zelda: Breath of the Wild nikt się nie miesza w ich decyzje i pozwala nadać takie imię, jakie im się żywnie podoba. Póki co, sytuacja ta nie dotyczy innych języków niż angielski. Cenzurą objęte są tylko angielskie słowa. Zastanawiająca jest jeszcze jedna rzecz… Co w tej liście robią takie imiona jak Nintendo czy PlayStation? Tego już chyba nikt nie jest w stanie zrozumieć.

Czytaj też: Klasyczne stroje w Resident Evil 2 Remake będą darmowe

 Źródło: play4.uk