WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Polaroid powraca z nowym produktem – minidrukarką do urządzeń mobilnych.

Firma Polaroid kojarzy się dosyć jednoznacznie z aparatami fotograficznymi drukującymi od razu nieduże zdjęcia. W erze zdominowanej przez aparaty cyfrowe firma podupadła, ale niedawno znalazła pomysł na siebie, dostosowując się do realiów ery smartfonów. Pomysłem tym jest urządzenie Polaroid Zip Printer, które umożliwia natychmiastowy wydruk zdjęć wykonanych telefonem, smartfonem lub tabletem z androidem lub iOS-em.

polaroid 2

Niewielkie wymiary (11,5 cm x 7,5 cm x 2 cm) to jej niewątpliwy atut, podobnie jak komfortowa waga (zaledwie 190 gr – wraz z akumulatorem i wkładem papierowym). Minidrukarka pozwala na wydruk ok. 30 niedużych zdjęć. Jej czas ładowania przez port USB to to 1,5h. Niestety standardowo nie można jej ładować prosto z sieci, chyba, że dokupi się dedykowany jej adapter.

polaroid 3

Wyposażona jest w akumulator litowo – polimerowy o pojemności 500 mAh. Jej cena rynkowa to 599 zł. Można się spodziewać, że spotka się z dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze strony osób mających sentyment do produkującej ją firmy.

  polaroid 4  [źródło i zdjęcia: polaroid.com/zip-instant]