WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Publicystyka

Najlepsze 12 zasilaczy komputerowych z ostatnich 2 lat

Wybór zasilacza komputerowego nie jest wcale taką prostą sztuką. Na rynek jest wiele różnych konstrukcji, tak samo w sieci znajduje się mnóstwo ich testów. Dotyczy to także WhatNext, gdzie w dziale testowym zobaczycie kilkadziesiąt testów zasilaczy. Jak więc zdecydować się na ten odpowiedni? Aby odpowiedzieć na to pytanie stworzyłem ten właśnie artykuł. Opiera się ona na naszych testach i w celu jego przedstawienia przeanalizowałem wszystkie testy z ostatnich dwóch lat i wybrałem najciekawsze konstrukcje.

Wszystkie produkty ułożone są od najtańszych. Poradnik także będzie na bieżąco aktualizowany. Jeśli trafimy na coś lepszego od tych wymienionych zasilaczy albo coś co powinno być wymienione w takim zestawieniu to z pewnością zostanie to dodane.

1. Xilence Performance A+ Series 530W

Cena: 210 zł

Link do testu

Zasilacz od Xilence jest najtańszym wymienionym w tym teście. Jego wadą jest okablowanie, które nie jest w pełni oplecione. Natomiast rekompensuje to świetna elektronika, która zapewnia dobre napięcia. Zasilacz posiada także odznaczenie 80 Plus Bronze co w tej cenie jest bardzo dobre. Tani i dobrej jakości zasilacz? Taki jest z pewnością Performance A+ Series 530W.

2. Cooler Master MasterWatt 450

Cena: 236 zł

Link do testu

Kolejna z propozycji to 450 W, półpasywne konstrukcja od Cooler Master. Posiada ona semi-modularne okablowanie, dzięki czemu łatwo będzie można zadbać o porządek w obudowie. Także jest bardzo cichy podczas działania. Do słabszych komputerów będzie to bardzo dobra propozycja.

3. Chieftec Power Smart Series 550W (GPS-550C)

Cena: 310 zł

Link do testu

Propozycja od Chieftec jest dosyć cicha, posiada semi-modularne okablowanie oraz certyfikat 80 Plus Gold. Także podczas pracy cechuje się ona bardzo dobrą kulturą pracy. Sama elektronika jest dobra więc w tej cenie jest to jedna z ciekawszych propozycji na rynku.

4. Be quiet! Pure Power 11 500W CM

Pure Power 11 500W

Cena: 330 zł

Link do testu

Pure Power to znakomita seria, warta rozważenia w swojej cenie. W modelach CM dostępne jest modularne okablowanie, które pozwoli na ładne ułożenie kabli. Zasilacz posiada odznaczenie 80 Plus Gold oraz charakteryzuje się cichą pracą. Warto na niego zwrócić uwagę przy zakupach.

5. SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

Cena: 400 zł

Link do testu

Wchodzimy w dział mocniejszych konstrukcji. Supremo FM2 bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku mocniejszych komputerów. Charakteryzuje się on cichą pracą, dobrymi napięciami, w pełni modularnym okablowaniem oraz dobrą sprawnością (80 Plus Gold). Został on także dobrze wyceniony przez co zdecydowanie warto na niego zwrócić uwagę.

6. Xilence Performance X 750W

Cena: 410 zł

Link do testu

To już druga propozycja od Xilence w naszym zestawieniu. Zasilacz charakteryzuje się dobrymi napięciami, cichą pracą oraz modularnym okablowaniem. Także sam wygląd powinien się spodobać osobom lubiącym połączenie czerni z czerwienią. Warto też zwrócić uwagę na wysoką sprawność potwierdzoną certyfikatem 80 Plus Gold.

7. Seasonic Focus Plus 750 Gold

Cena: 440 zł

Link do testu

Seria zasilaczy Focus Plus Gold jest jedną z najczęściej polecanych na forach komputerowych. Nam przydarzyło się testować wersję 750 W. Zasilacz charakteryzuje się świetną elektroniką, wysoką sprawnością (80 Plus Gold) oraz cichą pracą. Warto tutaj od razu wspomnieć o włączniku trybu Hybrid, który zapewnia półpasywną pracę. Także okablowanie jest w pełni modularne.

8. Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W

Cena: 470 zł

Link do testu

Tym razem propozycja dla osób lubiących podświetlenie RGB. Zasilacz Thermaltake posiada takowe podświetlenie wentylatora, którym można sterować za pomocą tylnego przycisku. Także posiada on tryb Smart Zero Fan, który włącza półpasywny tryb pracy. Dodając do tego modularne okablowanie, wysoką sprawność (80 Plus Gold) oraz dobrą elektronikę to czego chcieć więcej?

9. SilverStone SX650-G

Cena: 650 zł

Link do testu

Tym razem propozycja dla osób szukających zasilacza SFX. Konstrukcja od SilverStone sprawdzi się idealnie w mniejszych obudowach. Posiada ona w pełni modularne okablowanie, bardzo małe wymiary a także dobrą elektronikę. Warto też wspomnieć o certyfikacie 80 Plus Gold, który jest dosyć ciężki do uzyskania w zasilaczach SFX. Zdecydowanie warto nad tym zasilaczem pomyśleć.

10. Seasonic Prime Ultra 750 Titanium

Cena: 860 zł

Link do testu

Seasonic Prime Ultra 750 Titanium to ideał zasilacza. Posiada on wysoką sprawność (80 Plus Titanium), półpasywny tryb pracy (po włączeniu) oraz świetne wnętrze. Także samo okablowanie jest w pełni modularne i bogate. Wystarczy do tego dorzucić 12 lat gwarancji i już wiadomo, że jest to konstrukcja na lata i spokojnie obsłuży nawet kilka zestawów bez konieczności jej wymiany.

11. Seasonic Prime 600 Titanium Fanless

Cena: 960 zł

Link do testu

Jeśli w ogóle nie lubicie odgłosów dochodzących z komputera to pasywny zasilacz będzie dla Was idealny. Na tym polu wyróżnia się Seasonic Prime 600 Titanium Fanless. Posiada on świetną elektronikę, bardzo wysoką sprawność (80 Plus Titanium) w pełni modularne okablowanie oraz aż 12 lat gwarancji. Ideał dla osób lubiących idealną ciszę.

12. FSP Aurum PT 1000W

Cena: 1180 zł

Link do testu

Ostatni z propozycji przeznaczona jest dla osób, które wydobywają kryptowaluty albo posiadają kilka grafik w swoim zestawie. Aurum PT 100oW charakteryzuje się dużą mocą, wysoką sprawnością (80 Plus Platinum), bogatym okablowaniem oraz cichą pracą. Jest to konstrukcja, która może być uznana za małą elektrownię ale jest ona przy tym fantastycznie wykonana.