WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Publicystyka

Najlepsze 17 obudów komputerowych z ostatnich 2 lat

Na WhatNext znajduje się mnóstwo testów obudów. Przyznam Wam się szczerze, że czasami aż mi jest się trudno połapać w tym co testowałem i co było naprawdę fajne. DLatego też, aby Wam to ułatwić, postanowiłem przeglądnąć wszystkie testy z ostatnich dwóch lat i wybrać Wam 15 moim zdaniem najlepszych konstrukcji, jakie miałem w rękach. W tym artykule znajdziecie obudowy z różnego przedziału cenowego więc każdy będzie miał propozycję idealną dla siebie.

Wszystkie produkty ułożone są od najtańszych. Poradnik także będzie na bieżąco aktualizowany. Jeśli trafimy na coś lepszego od tych wymienionych obudów albo coś co powinno być wymienione w takim zestawieniu to z pewnością zostanie to dodane.

TOP 17 obudów komputerowych

1. Genesis Titan 660 Plus

Cena: 135 zł

Link do testu

Nie macie się co oszukiwać – Titan 660 Plus to zdecydowanie tania konstrukcja. Jednakże w swojej cenie jest ona bardzo dobrym wyborem. Posiada ona dołączone cztery wentylatory, dobre wnętrze oraz boczne okno z akrylu. Jeśli możecie dopłacić 50 zł do czegoś lepszego to warto to zrobić, ale jeśli Was na to nie stać to powinniście być zadowoleni z tej propozycji.

2. SilentiumPC Regnum RG4TF

Cena: 180 zł

Link do testu

Kolejna z obudów to najlepsza propozycja w cenie poniżej 200 zł. Jak tą kwotę jest ona dobrze wykonana oraz posiada okno z hartowanego szkła. Producent umieścił w niej trzy wentylatory, które zapewnią dobry przepływ powietrza. Także powinna ona pomieścić większe chłodnicę od chłodzenia cieczą. Jeśli dysponujecie kwotą poniżej 200 zł to nawet nie macie się co zastanawiać nad konkurencją.

3. Genesis Irid 300

Cena: 205 zł

Link do testu

Irid 300 to obudowa z pewnością gorzej wykonana i z większą ilością błędów niż w przypadku wcześniej wspomnianej propozycji od SilentiumPC. Natomiast posiada on jedną rzecz, której poprzednikowi brakuje – znakomity wygląd. Cztery podświetlane wentylatory i boczne okno z hartowanego szkła robią potężną robotę. Jeśli więc stawiacie bardziej na wygląd a nie jakość to Irid 300 powinien Wam przypaść do gustu.

4. Sharkoon TG5

Cena: 300 zł

Link do testu

Propozycja od Sharkoona może przypominać poprzednika, ale jest od niego droższa i znacznie lepsza. Posiada ona cztery podświetlane wentylatory oraz boczne i przednie okno z hartowanego szkła. Także ma ona przemyślane wnętrze, pomieści duże podzespoły a także jest przyjazna chłodzeniu cieczą. Jeśli podoba się Wam ona i macie 300 zł do wydania na obudowę to będzie to bardzo dobry wybór.

5. Fractal Design Meshify C

Cena: 350 zł

Link do testu

Obudowa od Fractala charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem i nietypowym przednim panelem, który jest w formie 3D. Także posiada one niezłe wykonanie, sporo filtrów, dwa znakomitej jakości wentylatory oraz pomieści duże chłodnice od zestawów chłodzenia cieczą. Jeśli szukacie czegoś nietypowego to propozycja od Fractala jest stworzona dla Was.

6. SilverStone Redline RL06

Cena: 355 zł

Link do testu

Obudowa od SilverStone jest bezpośrednią konkurencją dla niżej wymienionego Armisa i wyżej Meshify C. Posiada ona ciekawy, futurystyczny wygląd oraz aż cztery, dobrej jakości, dołączone wentylatory. Także samo ofiltrowanie oraz system zarządzania okablowaniem stoją na wysokim poziomie. Jeśli ona Wam się podoba bardziej od dwóch pozostałych propozycji to myślę, że warto zaufać firmie SilverStone.

7. SilentiumPC Armis AR7 TG RGB

Cena: 360 zł

Link do testu

Obudowa Armis AR7 to hit w swojej cenie. Wygląda ona świetnie a także jest znakomicie wykonana. Posiada trzy dołączone wentylatory, jest ofiltrowana oraz oferuje mnóstwo przestrzeni na podzespoły. W mojej opinii jest to jedna z najlepiej wycenionych obudów i oferuje znakomity stosunek ceny do jakości. Więc jeśli szukacie czegoś w miarę sensownie wycenionego ale znakomitego to ta propozycja będzie idealna.

8. NZXT S340 Elite

Cena: 370 zł

Link do testu

Kolejna z obudów zachwyca sowim wyglądem. Jest to obudowa ATX, która mimo to ma dosyć małe wymiary. Boczne okno w połączeniu z kolorystyką wygląda świetnie. Także samo wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Warto tutaj zwrócić uwagę na bardzo przemyślane wnętrze. Obudowa ma jednak swoje minusu – ni pomieści większych chłodzeń czy chłodnic od AiO.

9. Enermax Saberay

Cena: 450 zł

Link do testu

Obudowa zastąpiła na liście Phanteksa Enthoo Pro M Special Edition. Produkt Enermaxa cechuje się bardzo fajnie wykonanym wnętrzem, dołączonymi czterema wentylatorami oraz świetnym wyglądem. Posiada ona podświetlane przednie śmigła oraz dwa paski, które ciągną się od spodu aż po sam koniec góry obudowy. Podświetleniem oraz prędkością wentylatorów można sterować za pomocą wbudowane kontrolera albo płyty głównej. W tej cenie jest to zdecydowanie jeden z ładniejszych i sensowniejszych wyborów.

10. be quiet! Silent Base 601

be quiet! Silent Base 601

Cena: 460 zł

Link do testu

Be quiet! Silent Base 601 to idealna obudowa dla osób szukających wyciszenia. Także charakteryzuje się ona dobrym wnętrzem, możliwością zamontowania dużych podzespołów czy świetnym wykonaniem. Jej wygląd jest elegancki, przez co powinna się ona spodobać sporej liczbie osób. W tej cenie na pewno trzeba brać ją pod uwagę.

11. NZXT H400i

Cena: 560 zł

Link do testu

H400i to obudowa micro ATX, która zachwyca swoimi możliwościami. jest ona w stanie pomieścić duże podzespoły a jej wnętrze jest bardzo dobrze przemyślane. Warto przy niej wspomnieć o kontrolerze obrotów i podświetlenia Smart Devices. Obudowa współpracuje z oprogramowaniem CAM w celu regulacji podświetlenia ale także posiada czujnik dźwięku, dzięki czemu obroty śmigieł mogą zostać dopasowane do aktualnego hałasu. Bardzo ciekawe i fajne rozwiązanie.

12. Fractal Design Define R6

Cena: 600 zł

Link do testu

Obudowa Fractala jest konstrukcją praktycznie pozbawioną wad. Cechuje ją genialne wykonanie, elegancki wygląd oraz bardzo przemyślane wnętrze. Jest ona w stanie pomieścić duże podzespoły a także potężne chłodnice. Jeśli szukacie obudowy idealnej, eleganckiej oraz pozbawionej wad to Define R6 spełnia te wymagania.

13. Deepcool GamerStorm Baronkase Liquid

Cena: 670 zł

Link do testu

Obudowa od Deepcoola jest wyjątkowa, bowiem posiada ona wbudowane chłodzenie cieczą. Całość wygląda olśniewająco a także całkiem nieźle współdziała. Baronkase Liquid jest także znakomicie wykonany – jego jakość stoi na najwyższym poziomie. Trochę utrudniony jest za to montaż podzespołów z płytą ATX ale wystarczy się trochę pomęczyć aby mieć naprawdę świetnej jakości obudowę z chłodzeniem.

14. Be quiet! Dark Base 700

Cena: 670 zł

Link do testu

Pierwsza propozycja od be quiet! to jedyna obudowa w ofercie firmy, która posiada piwnicę. Także warto przy niej wspomnieć o podświetleniu, oknu z hartowanego szkła czy znakomitej jakości wykonania. Obudowa, jak większość w ofercie tej firmy, jest elegancka i nie narzuca się swoim wyglądem.

15. Be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2

Dark Base Pro 900 rev. 2

Cena: 970 zł

Link do testu

Najlepsza propozycja od be quiet! doczekała się drugiej rewizji. Muszę przyznać, że wpłynęło to tylko na plus. Obudowa jest naprawdę genialna i praktycznie można ją uznać za ideał. Zmieści ona duże podzespoły a jej wnętrze zostało świetnie przemyślane. Jest to jedna z najlepszych propozycji w naszym zestawieniu.

16. Deepcool GamerStorm NEW ARK 90

Cena: 1100 zł

Link do testu

Kolejna propozycja od Deepcoola to także combo obudowy z chłodzeniem cieczą. Ale za to jakie to połączenie! New Ark 90 jest bardzo wydajny, świetnie wykonany a także śliczny – w tej obudowie można się zakochać. Jedynym jej minusem jest kultura pracy, która mogła by być lepsza. W tej cenie uważam ją za bardzo dobry wybór, w szczególności, że samo AiO powinno swoje kosztować.

17. Zalman X7

Cena: 1120 zł

Link do testu

Ostatnia z polecanych obudów to Zalman X7. Jest to zdecydowanie najlepsza konstrukcja w całym zestawieniu. Została ona znakomicie wykonana z aluminium. Posiada ona podświetlenie, które powinno się spodobać. Także boczny kontroler pozwala na łatwe sterowanie każdym aspektem tej obudowy. Samo wnętrze jest genialnie zaprojektowane i przemyślane. Ta obudowa z pewnością nie ma wad i świetnie sprawdzi się w przypadku największych i najdroższych zestawów komputerowych.