WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Polestar 2 – Volvo rzuci rękawice samochodowi Tesla Model 3

Kiedy ktoś rzuca hasło „elektryczny samochód”, to daję głowę, że większość z Was pomyśli o modelach z firmy Tesla. Wkrótce jednak ten stan rzeczy może się zmienić, ponieważ konkurencja nie śpi, co pokazuje Volvo. Oddział firmy, a dokładnie Polestar, przygotowuje właśnie model Polestar 2, który będzie bezpośrednim konkurentem dla Tesla Model 3.

Dowiedzieliśmy się o tym z raportu brytyjskiego serwisu AutoCar. Według uzyskanych przez niego informacji Polestar 2 będzie mógł sobie pozwolić na przejechanie do 350 mil na jednym ładowaniu, a moc jego silnika będzie sięgać 400 koniom mechanicznym. Równie imponująco prezentuje się sama cena tego elektrycznego samochodu. Mówimy tutaj bowiem o zakresie od 40000 do 66000 dolarów. Tragedii może nie ma, ale nadal nie mówimy o najbardziej przystępnych samochodach… przynajmniej w ogólnym rozrachunku. Sam Polestar 2 ma być propozycją dla mainstreamu. Tak samo, jak wspomniany Model 3, którego produkcja w końcu może zadowolić Elona Muska i inwestorów.

Volvo, Tesla, elektryczne samochody, Polestar, Polestar 2, mainstream, Tesla Model 3, konkurencja, electic,

Volvo twierdzi, że elektryczne samochody to przyszłość, co popiera zainteresowaniem modeli Polestar i spekulacjami rynkowymi. Jego przedstawiciel ujawnił, że Polestar 2 będzie jednak prezentować sobą niższą jakość od swoich poprzedników. Ma to oczywiście uzasadnienie w cenie. Nie zabrakło również dosyć odważnych stwierdzeń (skierowanych z pewnością w stronę Tesli), że opieranie swojej firmy wyłącznie na samochodach elektrycznych jest bardzo ryzykowne. Te (jako sub marka) wydają się idealne w formie przygotowywania na jeszcze wyższy skok ich popularności dla mas. Polestar 2 ma zadebiutować gdzieś w 2019 roku.

Źródło: Digitaltrends