WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Polsat Games – czyli kanał telewizyjny poświęcony grom

W ręce portalu wirtualnemedia wpadła ciekawa informacja, według której telewizja Polsat spróbuje wystartować z kanałem Polsat Games. Jak nietrudno się domyślić, kanał będzie skupiał się głównie na branży gier dynamicznie rozwijającej się w naszym kraju.

O takich planach jednej z najpopularniejszych i największych telewizji w Polsce poinformował Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy firmy. Według niego przedstawiciele Polsatu wystosowali już wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję kanału Polsat Games. Szczegółów o ewentualnych programach, seriach, czy transmisjach wydarzeń niestety nie ujawniono, ale możemy się domyślać, że ten kanał będzie próbował ogarnąć ogrom branży gier. Co ważne, Polsat swojego czasu nadawał rozgrywki profesjonalnych turniejów CS:GO i League of Legends, które spotkały się nawet ze skargą.

Samemu pomysłowi trudno wróżyć wielkiego sukcesu w czasach, kiedy panuje Twitch i YouTube. Z racji takiej konkurencji szczerze wątpię w ogromną popularność Polsat Games, który to nie ma żadnych szans z oferowaną nam od kilku lat dowolnością. Jeśli jednak taki kanał powstanie, to możemy być pewni, że spróbuje przyciągnąć przed ekran fanów powszechnie rozpoznawanych w sieci osobistości. Bez nich… no cóż. Chyba niewielu przekona medium, które nieraz krytykowało i obwiniało gry komputerowe za źródło zła naszego świata.

Źródło: wirtualnemedia.pl