Z okazji premiery Destiny 2 na PC (24 października) dwóch polskich artystów zostało zaproszonych do stworzenia własnej interpretacji świata tej gry. Miała ona zostać wykonana w stylu Polskiej Szkoły Plakatu.

Destiny 2 to znana kontynuacja serii Destiny, która została stworzona przez Boungie. Historia opowiedziana w drugiej części opiera się na upadku ostatniego bezpiecznego miasta na ziemi i powstaniu nowego wroga – Dominusa Ghaula i jego Czerwonego Legionu. Gra otrzymała pełną polonizację z dubbingiem co pozwoli dotrzeć do nowych graczy. Z okazji jej premiery dwójka artystów – Krzysztof Iwański i Patryk Hardziej – stworzyło prace inspirowane owym tytułem. Tak wypowiadają się oni o swoich dziełach:

Patryk Hardziej:

Destiny oferuje wejście do bardzo bogatego wizualnie świata. Koncepcją ilustracji jest wizualny rebus. Założenie było takie, aby za jednym razem zobaczyć głowę głównej złej postaci, która jest jednocześnie głową bohatera na pierwszym planie.

Krzysztof Iwański:

Zdecydowałem się połączyć technikę kolażu i ledwo dostrzegalne elementy stylu malarskiego, co czyni mroczną i tajemniczą atmosferę bardziej wyrazistą. Postanowiłem stworzyć moją wizję bohatera. Całość chciałem utrzymać w stylistyce vintage, charakterystycznej dla PSP.

Prace artystów zostały zaprezentowane podczas T-Mobile Warsaw Games Week 2017. Poniżej możecie zobaczyć, jak one wyglądają.

Źródło: Materiały prasowe