WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Polska planszówka Nemesis hitem na Kickstarterze

Nemesis, czyli gra planszowa opracowana przez Adama Kwapińskiego od kilkunastu dni podbija szturmem Kickstartera i to dosłownie!  Bo jak inaczej można nazwać zdobycie ciągle rosnącej kwoty, która czterdziestokrotnie przekracza wymagany próg?

Na początek warto wspomnieć o kilku szczegółach na temat Nemesis. Za jej wykonanie odpowiadają Awaken Realms i Rebel, którzy już w przeszłości zasłynęli ze swoich własnych ”planszowych” projektów. Sama rozgrywka przeznaczona dla jednego, a nawet pięciu graczy polega na… przeżyciu w pojedynkę, lub z kompanami u boku na statku kosmicznym utrzymanym (a jakże) w klimacie Sci-Fi. Według twórców jest to gra która:

[…] oferuje jedyną w swoim rodzaju rozgrywkę, której obecnie nie znajdziecie nigdzie indziej w świecie gier planszowych. Jest rozwijana od ponad trzech lat, więc już teraz wygląda bardzo dobrze, zapewnia dobrą równowagę i zawiera wiele interesujących mechanizmów.

Widocznie przekonało to aż 23 tysięcy wspierających, którzy na ten moment wpłacili łącznie prawie trzy miliony dolarów. To wynik, który przekracza ustawiony 17 stycznia próg 71 tysięcy dolarów o ”skromne” 4000%. Jednak nie jest to finalne osiągnięcie, ponieważ sama zbiórka zakończy się 7 lutego o godzinie 17:00. Pierwotnie Nemesis powstanie w wersji angielskiej, ale po okresie od 3 do 5 miesięcy pojawi się polska, francuska, niemiecka, włoska oraz hiszpańska wersja językowa.

Źródło: kickstarter.com