WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Polski horror Agony poddany cenzurze

Wizja piekła w polskim wydaniu jest kontrowersyjna na praktycznie każdym kroku. Agony, czyli survival horror autorstwa Madmind Studio zaliczyło sukces na Kickstarterze, a swoją premierę ma odbębnić gdzieś w 2018 roku, ale do tego momentu odpowiedzialni za nią deweloperzy mogą spotkać się z licznymi problemami. Pierwszym z nich okazały się kontrowersyjne sceny, które muszą zostać poddane cenzurze.

Taki warunek postawiła chęć wypuszczenia gry na PlayStation 4 i Xbox One. Otóż oryginalna forma rozgrywki jest na tyle przepełniona brutalnością i nagością, że przez nią Agony otrzymałoby kategorię wiekową „Adult-Only„, co definitywnie zabroniłoby wydawcy PlayWay dystrybucję tytułu na konsole nowej generacji. Ze względu na to gra musi zaliczyć cenzuralne poprawki, aby zaliczyć się do kategorii dopuszczalnej na konsolach kategorii „Mature„. Mowa o zmianach w m.in. ustawieniu kamery, czy niedopuszczalnych szczegółach.

Na szczęście użytkownicy komputerów będą mogli cieszyć się pierwotną wersją Agony, dzięki oficjalnej łatce eliminującą ”ugrzecznione” warianty scen. Ze względu na to studio Madmind ogłosiło, że każdy przedpremierowy nabywca gry na PlayStation 4 i Xbox One będzie mógł zmienić swoje zamówienie na wersję PCtową. Informacje na ten temat zostaną opublikowane w najbliższych dniach.

Źródło: kickstarter