Netflix ogłosił właśnie nazwę swojego pierwszego, polskiego serialu – 1983. Jego reżyserami są nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Światowa premiera serialu planowana jest na 2018 rok.

W 1983 zobaczymy Roberta Więckiewicza, który wcieli się w rolę skompromitowanego oficera śledczego czy Macieja Musiała, który zagra pełnego ideałów studenta prawa. Odkryją oni spisek, który zmienił bieg historii i pozwolił na utrzymanie żelaznej kurtyny. Wśród innych aktorów należy wymienić: Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska. Pomysłodawcą i autorem scenariusz ajest Joshua Long a za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Agnieszka Holland komentuje:

Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł.

Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych, dodaje:

Niezmiernie cieszymy się, że możemy pokazać tę alternatywną wersję historii w porywającym thrillerze, i to z tak niesamowitą polską obsadą. Kontynuujemy owocną współpracę z nominowaną do Oscara Agnieszką Holland i jej wspaniałym zespołem. Jestem przekonany, że 1983 spodoba się nie tylko do polskim widzom, ale i widowni Netflix na całym świecie.

Źródło: Materiały prasowe

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!