WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Polski startup pozyskał 4,5 miliona złotych na rozwój

Skriware to polski startup, który specjalizuje się w druku 3D i różnych rozwiązaniach opartych o tą technologię. Udało się mu właśnie pozyskać 4,5 miliona złotych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na rozwój.

Grant został przyznany w ramach tzw. “szybkiej ścieżki” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Ma on na celu pomóc Skriware w rozbudowie systemu robotycznego, który oparty jest na autorskich modułach elektronicznych. Także ma on pozwolić na usprawnienie flagowej drukarki 3D. Jej cechą szczególną jest system detekcji błędów wydruku, który pozwala na ciągłe monitorowanie jakości. Karol Górnowicz, prezes firmy Skriware, mówi:

Rosnące zainteresowanie technologiami edukacyjnymi to jeden z najważniejszych motorów naszego wzrostu. Tylko w ostatnich 6 miesiącach podpisaliśmy kontrakty przekraczające 70 procent planu sprzedażowego na 2018 rok. Naszą przewagą jest to, że oferujemy kompleksowe, oparte na STEAM usługi, które łączą świat online i offline. Dodatkowo współpracujemy z szeregiem instytucji edukacyjnych, a informacji zwrotnych na temat naszych produktów udzielają nam zarówno organizacje działające na terenie Polski, jak i zagranicą. To daje nam możliwość całościowego spojrzenia na to, jak pomóc młodym ludziom postawić pierwsze kroki w świecie nowych technologii i wyposażyć ich w umiejętności niezbędne na przyszłym rynku pracy.

Skriware posiada także ofertę dla sektora edukacji. Ich rozwiązania można spotkać w American School of Warsaw, niepublicznym liceum Akademia, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośni czy w 5 innych placówkach na śląsku czy pomorzu. Dzięki temu uczniowie mają dostęp do najnowszych technologii co od razu podnosi poziom nauki w danej placówce.

Źródło: Materiały prasowe

15 latek został mistrzem świata w Microsoft Excel