WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Promocje

Polskie 11 bit Studios podbije za tydzień Epic Games Store

Jeśli myśleliście, że Epic Games Store nie będzie miał jak podbić sobie poprzeczki w swoim następnym rozdawnictwie po dostępnej obecnie za darmo świetnej platformówce, to na szczęście muszę Was rozczarować. Okazało się, że już 25 lipca, czyli w następny czwartek, sklep będzie rozdawał nie jedną, a dwie darmowe gry i to od polskiej ekipy 11 bit Studios. 

Czytaj też: Eisenhorn to tytuł serialu Warhammera 40,000 z aktorami

Pierwszym z darmowych tytułów ma być fenomenalny This War of Mine, o którym przed kilkoma laty słyszało się praktycznie co tydzień. Krytycy na całym świecie chwalili produkcje za nietypowe podejście do tematu wojny, bo ze strony nie dzielnych żołnierzy, a zwyczajnych mieszkańców, próbujących przeżyć w zgliszczach. Jeśli nawet w nią nie graliście, to z pewnością kojarzycie, co w niej trzeba robić, żeby „wygrać”, czyli po prostu przeżyć do końca konfliktu.

Chociaż This War of Mine zostało wyprodukowane i wydane za sprawą 11 bit Studios, to tego samego nie możemy powiedzieć o drugiej darmowej grze – Moonlighter. Nasza rodzima firma zajęła się „tylko” jego wydaniem. Za nim stoi z kolei niewielkie studio Digital Sun z Hiszpanii, które postanowiło stworzyć „swojego roguelike” w świecie fantasy z nietypowym dodatkiem. Nasz główny bohater nie przemierza bowiem lochów w nieskończoność, a po prostu zwiedza je w poszukiwaniu przedmiotów, które następnie mógłby sprzedać w swoim sklepie.

Początek rozdawnictwa obu wspomnianych gier będzie równoznaczne z ich premierą na Epic Games Store.

Czytaj też: Gracze Fallout 76 błagają Bethesdę o serwer testowy

Źródło: Epic Games Store