WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pomimo pewnej niechęci Dell wypuszcza laptopy z Ryzenami

Kilka dni temu informowałem Was, że Dell nie jest przekonany co do produktów AMD. Dyrektor technologiczny firmy w wywiadzie ujawnił, że swoją ofertą Intel po prostu miażdży konkurencję. Jednak tak daleko idące wnioski nie powstrzymały producenta przed wydaniem kolejnych laptopów z serii Inspiron.

Tym razem zabrakło wielkich fajerwerków przy premierze, ponieważ firma wprowadziła nowy sprzęt do oferty, nie obnosząc się z tym na prawo i lewo. Serię Inspiron 175000 zasiliły właśnie cztery laptopy wyposażone w najnowsze mobilne układy APU od AMD. Mowa oczywiście o Ryzen 3 2200U i Ryzen 5 2500U, które stały się łącznie mózgiem czterech modeli. Każdy z nich posiada identyczną 17,3-calową matrycę o rozdzielczości Full HD (1080p) oraz zainstalowany system Windows 10 w wersji Home. W przypadku złączy możemy liczyć na dwa USB 3.1 pierwszej generacji, pojedyncze gniazdo USB 2.0 i HDMI oraz wbudowany czytnik kart SD.

Różnice jednak istnieją i objawiają się zależnie od zastosowanego procesora. Tak więc, pamięć operacyjna laptopa z Ryzenem 3 2200U przyjmuje postać pojedynczego modułu DDR4 o pojemności 8GB i prędkości 2400 MHz. Z kolei magazynem danych jest 1 TB dysk HDD o prędkości 5,400 RPM. To wszystko za 679,99$, do których możemy dołożyć dodatkowe 50 dolców (729,99$), aby zwiększyć pojemność RAMu o 4 GB.

Z kolei laptopy wyposażone w mocniejszy układ Ryzen 5 2500U mogą pochwalić się nieco wyższymi możliwościami. Tańszy wariant posiada dwa 8 GB moduły pamięci DDR4 o taktowaniu 2400 GHz i 2 TB dysk HDD400 RPM. Najdroższy model z zestawienia posiada identyczną specyfikację, jak poprzednio opisany, ale posiada 1 rok usługi premium od Della. Za edycję z Premium Support Plus zapłacimy 999$, a bez niej – 899$.

Jako że nigdy nie przepadałem za laptopami, to nie mogę określić, czy powyższe są w jakimkolwiek stopniu opłacalne. Jedyne, co rzuca mi się w oczy, to brak dysku SSD, który w dzisiejszych czasach powinien być już standardem.

Źródło: techpowerup.com