WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pomocna dłoń dla zwolnionych deweloperów z Telltale Games

To dopiero świetna inicjatywa! Wczoraj okazało się, że znane głównie z fabularnych przygodówek studio Telltale Games powoli przechodzi do historii, co skończyło się masowymi zwolnieniami. W tym tunelu widać jednak światełko nadziei, ponieważ nie tylko Ubisoft wyciągnął pomocną dłoń do zwolnionych deweloperów z Telltale Games.

Wieść o zamknięciu Telltale Games rozeszła się wczoraj smutkiem po całym świecie. Gracze oczekujący na finał The Walking Dead i produkcję na podstawie Stranger Things solidnie się zawiedli, ponieważ ich premiera stoi teraz pod znakiem zapytania. Jednak przed znacznie większymi problemami stanęło ponad 200 osób, które z dnia na dzień straciły pracę. Tę mogą jednak uzyskać w wielu studiach, które zachęca wszystkich zwolnionych do spróbowania sił w nowej firmie. Widocznie Telltale Games miało więcej świetnych scenarzystów, projektantów i programistów, niż mogło się nam wydawać!

Z całej grupy studiów (a w nich: Guerilla Jobs, Sony, Bendstudio, Firaxis, Wizards, Naughty Jobs i Zenimax) wyróżnia się jednak Ubisoft, który wyciągnął pomocną dłoń do zwolnionych deweloperów z Telltale Games. Tamtejsi pracownicy zaaranżują bowiem już jutro spotkanie z wszystkimi chętnymi w jednej z restauracji miasta San Rafael:

Ludzie z Telltale – spotkajmy się w poniedziałek 24 września na patio restauracji BJ w San Rafael o godzinie 16:30. Porozmawiamy o możliwościach zatrudnienia przy jakimś piciu i jedzeniu, my stawiamy.

Studio Telltale Games powoli przechodzi do historii

Źródło: Comicbook
Zdjęcia: Comicbook