WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kask Airbusa zaoferuje odizolowanie się od środowiska zewnętrznego podczas lotu

Podczas lotu klasą ekonomiczną można poczuć się jak w więzieniu. Toalety są malutkie, ludzie siedzą ściśnięci na niewygodnych fotelach. Airbus ma nietypowy pomysł na poprawę tych warunków- kaski, które pomogą Ci zapomnieć gdzie jesteś.

Linie lotnicze próbują urozmaicić lot puszczaniem filmów, udostępnianiem muzyki. Wielu osobom to nie pomaga, dalej czują się niekomfortowo i są znudzeni.

Kask zaoferuje zmysłowe odizolowanie się od środowiska zewnętrznego.

Ma on być wyposażony w słuchawki, które zapewnią właściwe wrażenia słuchowe. Będzie możliwość oglądania filmów (być może nawet w 3D) na elektrooptycznym ekranie lub poprzez „okulary dyfuzji obrazu”. Można będzie nawet włączyć wirtualną klawiaturę, która pozwoli na spokojne pracowanie. Kask może zostać wyposażony w specjalne rury, które zapewnią odpowiednia wrażenia zapachowe.

Pomysł z pewnością jest innowacyjny i niesamowity. Klasa ekonomiczna powinna stać się znacznie przyjemniejszym miejscem. Ale co w przypadku jakiejś awarii? Osoba może nie zareagować odpowiednio szybko, z pewnością powstałby duży chaos. Jednakże problem ten dotyczyłby minimalnej ilości lotów i z pewnością Airbus znalazłby jego odpowiednie rozwiązanie.

Kasku nie należy prędko się spodziewać na rynku. Jest tylko tylko zgłoszenie patentowe, a firma nie zrobiła jeszcze żadnego kroku w celu stworzenia takiego produktu. Koszty produkcji, dodanie dodatkowej masy do samolotu (większe zużycie paliwa) sprawia, że mogłoby to być nieopłacalne. Jednakże, jeśli projekt powstałby, to latając klasą ekonomiczną moglibyśmy się przenieść wirtualnie do pierwszej klasy.

airbus

Źródło: http://www.wired.com/, zdjęcia: US Patent Office