WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ponad miliard dolarów zostało zainwestowane w NewTV

Jeffrey Katzenberg, były szef Dreamworks, ponad rok temu po raz pierwszy zaprezentował swój pomysł nazwany NewTV. Jest to platforma, która ma być, jak sama nazwa wskazuje, nową telewizją dostosowaną do wymogów współczesnych odbiorców.

Na platformie mają pojawiać się krótkie, 10 minutowe odcinki oryginalnych programów stworzonych specjalnie na potrzeby NewTV. Rok temu Jeffrey mówił, że potrzebuje 2 miliardów dolarów aby realizacja tego pomysłu mogła dojść do skutku. Już teraz jest on w połowie drogi, a w firmę zainwestowały takie marki jak Disney, 21st Century Fox czy Warner Bros. Wygląda więc na to, że za rok Jeffrey może zacząć świętować zdobycie całości funduszów niezbędnych do stworzenia NewTV.

Nowa platforma nie będzie bezpośrednią konkurencją dla Netflixa czy HBO. Mają się na niej znaleźć całkowicie inne treści przeznaczone dla trochę innego grupy odbiorców. Planowany start został zapowiedziany na końcówkę 2019 roku więc NewTV spokojnie powinna poradzić sobie ze zebraniem pieniędzy.

HP wypuściło trailer kolejnego filmu dot. bezpieczeństwa komputerów

Źródło: https://www.engadget.com/