Montaż

W celu zaprezentowania przykładowego montażu wykorzystałem monitor AOC E24476VWM6 oraz uchwyt Arcic Z1 Basic.

W zestawie znajdziecie mnóstwo śrubek oraz elementów montażowym. Jest także instrukcja, które w miarę sprawnie wyjaśnia montaż. Warto tutaj zwrócić uwagę, że akurat Arctic dołącza do uchwytu zaczepki, które służą do ładnego ułożenia kabli. Dzięki nim możecie zachować porządek na biurku. Ale przejdźmy do samego montażu.

Na początek sam uchwyt dociskowy. Należy odkręcić ruchomą część tak, aby mieć dostęp do dziur na śrubki. Następnie trzema śrubkami należy przykręcić ją do długiego pałąka. Odpowiedni śrubokręt macie dołączony do zestawu. Na sam koniec naklejacie na to gumową nakładkę, która będzie chroniła meble.

Kolejny etap to przymocowanie rączki z montażem do monitora, do pałąka. Normalnie ją wpychacie na wybraną przez siebie odległość a następnie kolejnym śrubokrętem ją dokręcacie najmocniej jak się da.

Następnie przygotowujecie monitor. Należy odkręcić od niego wszelkie nóżki czy inne rzeczy – będą one źle wyglądały i przeszkadzały w montażu.

Tak jak się spodziewacie, ostatni krok to przymocowanie uchwytu do monitora. Dopasowujecie go do otworów i odpowiednimi śrubkami przykręcacie. Warto wcześniej zobaczyć, jakie śrubki będą pasowały do otworów i je przyszykować.

I to tyle – monitor z uchwytem możecie przymocować do dowolnego miejsca – np. tak jak na zdjęciu powyżej, do stołu czy biurka. Monitor możecie dowolnie obracać, zmieniać kąt nachylenia itp. więc powinniście móc go dopasować do własnych wymagań.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej