WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Porównanie graficzne Assassin’s Creed Origins

Najnowsza odsłona Assassin’s Creed była jedną z najbardziej wyczekiwanych gier bieżącego roku (2 lata przerwy w serii zrobiły swoje). Większość recenzji jest pozytywna, a recenzenci chwalą Ubisoft za nowe podejście do odświeżanej od przeszło dekady formuły.

Spójrzmy prawdzie w oczy — sama fabuła, system walki, czy rozwój postaci nie zagwarantuje dzisiejszym tytułom AAA wielkiego sukcesu w branży. Oprawa wizualna musi stać na równie wysokim poziomie (a nawet wyżej) co reszta, a Assassin’s Creed Orgins na szczęście oferuje takie widoki. Porównanie graficzne pomiędzy konsolami PlayStation 4, Xbox One oraz PCtem przygotował dla nas serwis Candyland.

Jak możecie zauważyć, różnice pomiędzy platformami ograniczają się do większej liczby postaci tła, lepszych tekstur oraz wyraźniejszych cieni. Oczywiście na rzecz PCta. Niestety w gronie PC Master Race nie jest tak kolorowo, ponieważ użytkownicy z kartami graficznymi od AMD z pewnością reagują ze złością na ilość klatek na sekundę. PCGamer przygotował specjalne porównanie, w którym wszystkie Radeony są wręcz rozwalane na łopatki przez 6GB GTX 1060 w rozdzielczości FullHD. Sprawa poprawia się w wyższej rozdzielczości, ale o przegonieniu GTX 1080 nie ma mowy.

Na konsolach również nie jest tak super, ponieważ nawet na PlayStation 4 Pro w rozdzielczości 4k klatki spadają poniżej 30 w wielu sytuacjach. Te momenty to głównie przerywniki filmowe oraz wymagające lokacje, ale magicznych i stałych trzydziestu FPS próżno tutaj szukać.

źródło: pcgamer.com, youtube.com