Jedni gracze wymagają zmian, a drudzy wolą niszczycielską stagnację, co widać po społeczności World of Warcraft. Co tu dużo mówić, nie każdemu podoba się, że gra nie starzeje się razem z nimi, co wkrótce naprawi WoW Classic. 

Miłośnicy gry zapewne wiedzą, że do World of Warcraft zawitała w ostatnim tygodniu aktualizacja „preload” do WoW Classic. Ta wersja gry nawiązująca do „starych czasów” będzie możliwa do sprawdzenia już podczas targów BlizzCon w następnych tygodniu. Zapewne znakomita większość z nas nie będzie miała okazji sprawdzić jej na własnej skórze, ale już teraz możemy rzucić okiem na graficzną stronę klasycznej odsłony. Wszystko dzięki doszukiwaniu się poszlak w przedpremierowo pobranych plikach gry, które ujawniły, że wersja demonstracyjna WoW Classic będzie używała nowoczesnego launchera gry ze znacznie bardziej rozbudowanym menu opcji graficznych.

Zmiana bieżącej wersji na tą klasyczną ograniczy się do kliknięcia opcji „Classic”, która uaktywni grafikę z 2004 roku. Jednak porównanie graficzne World of Warcraft w wersji Classic i Vanilla, które nakręcił Youtuber ”Tips Out” przedstawia znacznie bardziej upiększoną wersję świata. Wszystko zapewne przez ustawienia Ultra High, które wpływają na szczegóły otoczenia, renderowania i cienie. Oczywiście pozytywnie. Poniżej podrzucam dwa przykłady – jesteście w stanie zauważyć różnice?

Czytaj też: Blizzard o serii Diablo podczas targów BlizzConu

Źródło: Wccftech

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej