CEO Porsche stwierdził właśnie w jednym z wywiadów, że firma nie zamierza tworzyć samodzielnych aut, ponieważ taka jest wola klientów.

W wywiadzie dla niemieckiej gazety Westfalen-Blatt, Oliver Blume jasno zakomunikował, iż każdy klient tej znanej marki woli kierować Porsche przy pomocy własnych rąk, a przedsiębiorstwo nie planuje podążać za głośnym w ostatnim czasie trendem związanym z inteligentnymi autami. Skwitował swoją wypowiedź stwierdzeniem, że jeżdżenie autonomicznym Porsche byłoby równie sensowne, co gotowanie jajek przy pomocy Roleksa.

Taki krok wydaje się dość archaicznym i zaskakującym postępowaniem w porównaniu do działań konkurencji. W końcu Audi, Mercedes czy BMW już od pewnego czasu zaangażowały się w prace nad tego typu samochodami. Z drugiej strony, Porsche jeszcze w zeszłym roku ogłosiło prace nad elektrycznym pojazdem o fantastycznych możliwościach. Firma zainwestowała w ten projekt 700 milionów euro, a pierwsze egzemplarze mają zjechać z taśm produkcyjnych jeszcze w tej dekadzie. Dodatkowo, w 2018 roku ma się pojawić hybrydowa wersja słynnego 911.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej