WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Porsche ogłasza pary kierowców dla nowego 911 RSR

W tegorocznych Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA (WEC) zespół Porsche GT wystawi dwa egzemplarze 510-konnego Porsche 911 RSR. Samochody wystartują w klasie GT, która w 2017 r. po raz pierwszy zyska status mistrzostw świata.

Po zebraniu w ubiegłym sezonie nowych doświadczeń zdobywcy tytułów mistrzowskich FIA WEC 2015 wracają w fabrycznym składzie do najważniejszych serii długodystansowych wyścigów GT na świecie.

911 RSR z numerem startowym 91 można rozpoznać po czerwonych napisach „Porsche” na czarnym pasie u góry przedniej szyby i czarnym tylnym skrzydle oraz po czerwonych lusterkach bocznych. Auto poprowadzą: mistrz WEC 2015 Richard Lietz (Austria) oraz Frédéric Makowiecki (Francja). Za kierownicę samochodu z numerem 92 wsiądą Michael Christensen (Dania) i Kévin Estre (Francja). W przeciwieństwie do bliźniaczego egzemplarza ich 911 RSR otrzyma pas u góry przedniej szyby, tylne skrzydło oraz boczne lusterka w kolorze białym.

911 RSR na sezon 2017 zaprojektowano praktycznie od zera. Model napędza 4-litrowy bokser o 6 cylindrach, zamontowany przed tylną osią. Oba egzemplarze w barwach Porsche GT wystartują w oficjalnych testach w ramach Prologu WEC, w dniach 1-2 kwietnia na torze Monza. Pierwszy w tym sezonie wyścig odbędzie się 16 kwietnia na torze Silverstone (Wielka Brytania).

„W walce o pierwsze Mistrzostwo Świata FIA WEC w klasie GT wystawiamy dwa mocne duety kierowców. Cała czwórka pochodzi z najlepszej na świecie kuźni talentów, jeśli chodzi o zawodników klasy GT – markowych pucharów Porsche” – mówi szef Porsche Motorsport, dr Frank-Steffen Walliser.

Wyścigi Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC) w sezonie 2017:
• 16 kwietnia: 6-godzinny wyścig na torze Silverstone (Wielka Brytania)
• 6 maja: 6-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps (Belgia)
• 17-18 czerwca: 24-godzinny wyścig Le Mans (Francja)
• 16 lipca: 6-godzinny wyścig na Nürburgring (Niemcy)
• 3 września: 6-godzinny wyścig w Meksyku (Meksyk)
• 16 września: 6-godzinny wyścig w Austin (USA)
• 15 października: 6-godzinny wyścig na torze Fuji (Japonia)
• 5 listopada: 6-godzinny wyścig w Szanghaju (Chiny)
• 18 listopada: 6-godzinny wyścig w Bahrajnie (Bahrajn)

Źródło: informacje prasowe.