WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Porsche rozpoczyna współpracę z Microsoft

Dzięki jeszcze bliższej współpracy z Microsoft firma Porsche zamierza dostarczać przyjemność z jazdy także w świecie wirtualnej rzeczywistości. Podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Nowym Jorku obie firmy zainicjowały sześcioletnie partnerstwo dotyczące gier komputerowych i konkursów dla graczy.

W przyszłości sportowe samochody Porsche będą szerzej reprezentowane w grach z serii Forza Motorsport oraz Forza Horizon. Zasadniczym elementem współpracy jest rosnący obszar e-sportu – turniejów, w których gracze rywalizują w wirtualnych pojedynkach.

Punktem startowym współpracy będą mistrzostwa Forza Racing Championship (ForzaRC) – wiodąca e-sportowa seria z największą na świecie wyścigową społecznością online. Tegoroczny sezon ForzaRC bazuje na najnowszej, szóstej części gry Forza Motorsport na konsole Xbox One, która od 2016 r. oferuje możliwość jazdy ponad 20 modelami Porsche, a jego program obejmuje motorsportowe mistrzostwa dla wszystkich fanów Porsche. Rejestracja dla uczestników ruszyła 12 kwietnia br. na stronie forzarc.gfinity.net. Kwalifikacje rozpoczną się 1 maja.

Współpracując z Microsoft, możemy zamienić przyjemność z jazdy Porsche w doświadczenie wirtualnego świata” – mówi Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. „Gry wyścigowe i e-sport łączą świat realny z wirtualnym i pozwalają nam skuteczniej dotrzeć do młodej grupy docelowej. A to oznacza, że jej przedstawiciele będą mogli rozwijać swoje zamiłowanie do Porsche jeszcze przed zakupem pierwszego własnego auta sportowego”.

Z okazji nawiązania partnerstwa użytkownicy gry Forza Horizon 3 mogą pobrać już nowy, ekskluzywny pakiet z samochodami Porsche. Zawiera on siedem obecnych i historycznych modeli producenta z Zuffenhausen, a wśród nich: legendarne 550A Spyder, 718 RS 60 Spyder z roku 1960, 911 Carrera RS 2.7 rocznik 1973, 911 GT2 (typ 993), Cayman GT4, 911 GT3 RS oraz nowa Panamera Turbo.

Źródło: informacje prasowe.