WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Portal: After Hours odpowie na pytanie, co działo się pomiędzy dwoma odsłonami

Portal i Portal 2 to jedyne gry z naciskiem na elementy logiczne, które tak głęboko zapadły mi w pamięć. Jednak historia spajająca dwie odsłony jest śladowa, co na szczęście ma naprawić modyfikacja Portal: After Hours.

Za produkcje odpowiada jeden z fanów, który swoją pracę opublikuje już 15 sierpnia w formie moda w Warsztacie Steam. Portal: After Hours będzie opowiadał wydarzenia, które miały się  wydarzyć pomiędzy dwoma odsłonami. Oczywiście nie będzie to oficjalna wizja Valve, ale kto powiedział, że musi? Pomimo tego, że ostatnio firma wzięła się za produkcje gier, to nie zapowiada się, że kontynuacja serii Portal wkrótce nadejdzie. Jak to mówi przysłowie fana serii – „lepsza modyfikacja Portala w Warsztacie niż kolejna odsłona bez zapowiedzi”.

Warto pamiętać, że 15 sierpnia zadebiutuje dopiero pierwszy epizod. Pracę nad nim zabrały twórcy (ABNTGeneric) prawie 6 miesięcy, więc epizod 2 powinien pojawić się na początku 2019 roku… albo na końcu bieżącego. Oba będą zawierać oryginalny voice acting i muzykę zespołu Everything Everything. Ciekawe jest jednak to, że po premierze obu autor postara się o debiut Portal: After Hours na Steamie w formie oddzielnej gry za darmo. Nie wiadomo jednak, czy wtedy nie zainterweniuje Valve, broniąc swoich praw.

Czytaj też:

Współautor gry Portal 2 od Valve wraca do studia

Źródło: Techspot