WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Potwierdzono autonomiczny samochód Apple – Titan

Pisaliśmy już wcześniej, że do rywalizacji o prymat w dziedzinie produkcji niezależnych samochodów może włączyć się Apple. Teraz jest to informacja potwierdzona.

Nieco wcześniej krążyły nawet plotki, że firma ta zastanawia się nad kupnem Tesla Motors, ale najwidoczniej nie przemieniły się one w rzeczywistość, gdyż Apple miało już swojego zawodnika przygotowywanego do wyścigu Potwierdzenie jego istnienia nadeszło za sprawą The Guardian, które twierdzi, iż jest w posiadaniu dokumentów potwierdzających istnienie i wysokie zaawansowanie Projektu Titan. Zgadzałoby się to z ostatnio zauważoną polityką kadrową firmy, na którą składało się zatrudnianie wielu inżynierów, w tym również tych, którzy niegdyś pracowali dla Tesla Motors.

Dokumenty te podobno ujawniają, że inżynierowie Apple komunikowali się z GoMentum Station w Bay Area, gdzie miałyby się odbyć testy ich autonomicznych pojazdów. Można się więc spodziewać, że pojazd Apple jest już raczej prototypem, który w najbliższej przyszłości zostanie ujawniony światu. Zapowiada się, jak zwykle, ciekawa rywalizacja z Google i kilkoma innymi firmami. Klient tylko na tym skorzysta.

[źródło: popularmechanics.com]