WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

PowerColor Red Devil RX Vega 64 już w grudniu?

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia niereferencyjnej karty graficznej Red Devil RX Vega 64. To już trzeci autorski model, który znajdzie się w szeregu najnowszej rodziny AMD zaraz obok Sapphire. Złośliwi twierdzą, że będzie diabelnie gorąca.

Autorska wersja Vegi 64 spod ręki licencjonowanego producenta PowerColor nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest to dwu śledziowa konstrukcja zajmująca dwa i pół slotu na płycie głównej. Jej laminat został wydłużony, aby umożliwić montaż znacznie większego radiatora wspomaganego przez trzy (prawdopodobnie 95 milimetrowe) wentylatory. Niestety PCB nie zostało w żadnym stopniu ulepszone i od referencyjnego modelu różni się tylko wymiarami.

Red Devil RX Vega 64

Na karcie znalazły się dwa przełączniki DIP. Pierwszy odpowiada za wybranie jednego z trzech BIOS-ów, a drugi kontroluje oświetlenie logotypu Red Devil. Zmianie uległy również wyjścia wideo – jedno z trzech złączy DisplayPort przerobiono na drugie z kolei HDMI. Wprawdzie PowerColor nie potwierdził daty oficjalnej premiery, ale według źródła nastąpi ona już w przyszłym miesiącu.

Źródło: videocardz.com