Stare obrazy potrafią się czasem znudzić. Dlatego właśnie powstał Canviz, który został zaprojektowany przez artystów, aby mogli się dzielić animowanymi zdjęciami i obrazkami. Twórca MM Waters pisze:

Projekt zaczął się od pomysłu mojej żony. Pragnęła ona mieć na ścianie żywe portrety nas, miejsc w których byliśmy, rzeczy, które robiliśmy, naszych przyjaciół, rodziny i zwierząt. Byłyby one czymś podobnym do obrazów ze świata Harry’ego Pottera. Z pozoru zwykłe zdjęcie, które jednak znajduje się w subtelnym ruchu. Zajmuję się sztuką cyfrową na co dzień, więc animowane zdjęcia były czymś co byłbym w stanie stworzyć. Problemem była ramka. Nie mogliśmy znaleźć elektronicznej ramki, która byłaby w stanie wyświetlać animowaną sztukę w nieskończonej pętli. Więc sam zacząłem nad nią pracę. Przez półtorej roku w pracę zaangażowało się więcej osób. Razem odkryliśmy, że chcielibyśmy podzielić się naszym pomysłem z innymi. Sztuka elektroniczna staje się coraz bardziej popularna i jest to czas, abyśmy mogli mieć porządne cyfrowe płótno. Canviz zostało zaprojektowane, aby osiągnąć ten cel.

Płótno łączy się z telefonem i pozwala wyświetlić praktycznie każde animowane lub zwykłe zdjęcie. Obrazy zostają zapisane w urządzeniu i zostają wyświetlane w rozdzielczości 1080 x 1920 na 14-calowym ekranie LCD. Canviz kosztuje 249 dolarów na Kickstarterze i potrzebuje 50 000 dolarów na realizację projektu.

Źródło, zdjęcie: http://techcrunch.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej