WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Powieś sobie na ścianie animowanego GIFa

Stare obrazy potrafią się czasem znudzić. Dlatego właśnie powstał Canviz, który został zaprojektowany przez artystów, aby mogli się dzielić animowanymi zdjęciami i obrazkami. Twórca MM Waters pisze:

Projekt zaczął się od pomysłu mojej żony. Pragnęła ona mieć na ścianie żywe portrety nas, miejsc w których byliśmy, rzeczy, które robiliśmy, naszych przyjaciół, rodziny i zwierząt. Byłyby one czymś podobnym do obrazów ze świata Harry’ego Pottera. Z pozoru zwykłe zdjęcie, które jednak znajduje się w subtelnym ruchu. Zajmuję się sztuką cyfrową na co dzień, więc animowane zdjęcia były czymś co byłbym w stanie stworzyć. Problemem była ramka. Nie mogliśmy znaleźć elektronicznej ramki, która byłaby w stanie wyświetlać animowaną sztukę w nieskończonej pętli. Więc sam zacząłem nad nią pracę. Przez półtorej roku w pracę zaangażowało się więcej osób. Razem odkryliśmy, że chcielibyśmy podzielić się naszym pomysłem z innymi. Sztuka elektroniczna staje się coraz bardziej popularna i jest to czas, abyśmy mogli mieć porządne cyfrowe płótno. Canviz zostało zaprojektowane, aby osiągnąć ten cel.

Płótno łączy się z telefonem i pozwala wyświetlić praktycznie każde animowane lub zwykłe zdjęcie. Obrazy zostają zapisane w urządzeniu i zostają wyświetlane w rozdzielczości 1080 x 1920 na 14-calowym ekranie LCD. Canviz kosztuje 249 dolarów na Kickstarterze i potrzebuje 50 000 dolarów na realizację projektu.

Źródło, zdjęcie: http://techcrunch.com/